LG G8X ThinQ е официјален и ќе има втор екран како додаток

lg g8x thinq

Најдобрите мобилни телефони произведени од LG секогаш произведуваат добра сензација на пазарот со Android. Без сомнение, компанијата веќе знае што треба да се стори за да може да се натпреварува на одредени начини со брендови како Samsung и Xiaomi. И овој пат, LG G8X ThinQ карактеристики и цени. Атрактивен и иновативен телефон!

Моќниот паметен телефон LG беше најавен на почетокот на IFA, важен технолошки настан со седиште во Берлин. Мора да се нагласи дека доаѓа со а вториот екран кој функционира како додаток за мобилен телефон. Продолжете со читање за да знаете темелно.

Функција G8X ThinQ

lg g8x дисплеи

Карактеристики

OnePlus 6

Екран 6,4 инчи OLED со аспект 19:59, 2340 x 1080 px резолуција и поддршка за HDR.
Процесор Qualcomm Snapdragon 855.
RAM меморија 6 GB.
Складирање 128 GB се прошири на 2 ТБ.
Задна камера 12 пратеник со отворање f / 1.8 + 13 пратеник со отвор f / 2.4.
Предна камера 32 пратеник.
Батерија 4000 mAh.
Операционен систем Пита со Android 9 со слојот за прилагодување на LG.

Ова е ThinQ G8X

Големиот OLED екран со 6,4 инчи во сопственост на LG G8X ThinQ е совршен за корисниците да ја гледаат својата омилена серија Netflix. Покрај тоа, оваа камера има капка вода во форма, во која е поставена селфи-камера и a сензорот за отпечатоци е вграден во екранот.

Што се однесува до камерата, главниот 12 MP сензор има големина од 1,4 микрони. Вториот леќа е ултра голем окулар и има отвор f / 2.4. Како да не беше доволно, тој мобилен телефон можност за снимање на 4K UHD видеа со 60 фрејмови во секунда.

Батерија 4000 mAh има поддршка за Quick Charge 3.0. Бидете тивки, веруваме дека овој телефон нема да го преземе среде работниот ден. Исто така, ве покануваме да го видите овој трик за заштеда на батеријата на Android.

Две екрани што привлекуваат внимание

Без сомнение, една од работите што најмногу го привлекува вниманието на овој мобилен телефон е тоа што го има додаток што интегрира втор екран преку USB-C. Ова е слично на VQ ThinQ, но LG го ажурираше за да стане пофункционална.

Лансирање на LG V50 ThinQ

Вториот екран може да се користи како контрола на видео-игри или завртете ги 360 степени за да го покриете грбот. Има целосна резолуција на HD, ист сооднос и исто ниво во форма на капка вода.

Цена и достапност на LG G8X ThinQ

Новиот мобилен телефон ќе го достигне пазарот на крајот на месецот со проценета цена 669 € за промена. И ти Дали сакате да го купите?

! функција (f, b, e, v, n, t, s) {ако (f.fbq) се врати; n = f.fbq = функција () n.callMethod? n.callMethod.apply (n, аргумент): n.queue.push (аргумент)}; ако (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.товарено =! 0; n.version = ‘2.0’; n.queue = (); t = b.createElement (e); t.async =! 0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) (0); s.parentNode.insert Пред (t, s)} (прозорци, документи, ‘скрипти’, ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);