LG K30 (2019) е официјален и доаѓа во Европа … Ова се карактеристиките и цената

Planeta Red

LG го започна вашето ажурирање на мобилниот LG X2по името LG X2 2019 а наскоро ќе се рашири на светските пазари како LG K30 (2019). Ова е основен терминал со среден опсег со елементи што се малку повеќе содржани од терминалите LG K40 но доволно за оптимално секојдневно искуство. Ние ќе ги знаеме сите детали за овој мобилен телефон што ја прошируваат линијата LG

Карактеристики на LG K30 (2019)

Ова е Карактеристики на LG K30 (2019):

Екран и дизајн

Овој мобилен телефон е опремен со Дијагонален екран на допир од 5,45 инчи, HD + резолуција 1440 x 720 пиксели и а Густина на 295 PPI пиксели. Влезе мобилен телефон Формат 18: 9, Профил од 8,2 милиметри и една презентација во боја, црна црна „New Aurora Black“. Покрај тоа, овој уред има стандардна воена конструкција MIL-STD 810G која обезбедува отпорност на разни ризични ситуации.

Меморија, процесор и оперативен систем

LG K30 (2019) работи со среден процесор Qualcomm Snapdragon 425, окта-јадро на 1,4GHz. Меморијата што ја комбинира потекнува 2 GB RAM меморија со 32 GB внатрешно складирање, што може да се прошири со употреба на microSD картичка до 2 TB. Мобилниот телефон извршува Пита со Android 9 Како оперативен систем.

Батерија

Имаме батерија со вАпацит од 3.000 mAh, повеќе од доволно за овој хардвер.

Камера

А, кога станува збор за фотографии, мобилните телефони вклучуваат а Главна камера од 13 MP, со фазна функција за откривање на автофокус. Камера предниот е 5 пратеник за нарцистички.

LG K30 (2019) е економичен телефон со внатрешно складирање на SD 425 и 32 GB

Поврзаност

Овој телефон доаѓа со поддршка за 4G LTE, Wi-Fi, GPS, Bluetooth во тековната верзија, 5.0 и NFC конекции. Постои слот за Двојна СИМ – Нано СИМ, традиционален микро USB и сензори како што е акцелерометар. LG Исто така, наведовте специјално копче за активирање на Google Assistant.

Цена на LG K30 (2019)

Тој Цена на LG K30 (2019) како што е познато како LG X2 (2019) Се проценува дека околу 145 евра за единствената опција за складирање е 2 GB RAM + 32 GB. Овој телефон беше лансиран на 4 август и ќе биде објавен на светските пазари како Европа и САД по име К30 (2019). Ова би можело да биде оригиналното ажурирање на LG K30 што беше лансирано во мај минатата година … Нешто што треба да се запамети, LG го претстави оригиналниот LG X2 во Јужна Кореја на крајот на јуни минатата година по иста цена, што е еквивалентно на 145 евра.

Заклучоци и мислења за LG K30 (2019)

LG K30 (2019) Ова е економичен мобилен телефон насочен кон публика која бара добра и пригодна опција по добра цена, без губење на повеќето аспекти што може да понуди добар уред. Овој телефон нуди добар хардвер, со најбрз процесор со одлични перформанси и со удобен капацитет за складирање од 32 GB, нешто што може да се прилагоди за RAM меморијата, само 2 GB и со доволно автономија.

Официјална страница LG во Шпанија

Влегувањето на LG K30 (2019) е официјално и доаѓа во Европа … Ова се неговите карактеристики и цената за прв пат беше објавена на Red Planet.