LG Q60 Italian Manual: Преземете го во PDF

LG Q60 Italian Manual: Преземете го во PDF

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Каде да го преземете прирачникот LG Q60 на италијански јазик во PDF? Дали ви требаат упатства за користење на LG Q60? Еве го преземањето на прирачникот / инструкциите

Прирачник за LG Q60 PDF

Денес зборуваме за LG Q60, еден од Андроид паметен телефон најдобри и најинтересни во моментот.

Во минатото веќе им посветивме разни статии на LG Q60 и ако ги пропуштивте, можете да ги најдете тука:

Прирачник за италијански LG Q60

Го кажав тоа, подолу го предлагам LG Q60 италијанско рачно преземање.

Така е: ако треба да ги преземете упатствата за најдобар употреба на овој паметен телефон, ако ви треба упатството LG Q60 на италијански јазик, ќе го најдете подолу.

На овој начин можете да се консултирате кога го сакате Прирачник LG Q60 на италијански јазик и ќе можете да ги откриете сите напредни функции што компанијата ги вметна во паметниот телефон.

Вие ќе можете да ги откриете сите тајни функции, ќе можете да го искористите максимумот од вашиот нов паметен телефон и ќе можете да пронајдете одговори на сомнежи и прашања во врска со овој уред.

Но, сега доволно со џагор, да видиме каде да ја преземеме оваа PDF-датотека.

Прирачник за LG Q60 PDF италијански превземања

Датотеката што ја баравте е достапна ОВДЕ.

По преземањето датотеката во PDF формат, можете да го отворите на компјутер, Mac, паметен телефон или таблет со која било програма што може да отвори PDF-датотеки и ако сакате можете исто така да ги отпечатите, за да можете да ја прочитате и консултирате директно на хартија.

На кратко, вие изберете што да правите со прирачник на овој паметен телефон.

Сигурно во датотеката ќе најдете одговори на прашања како што се:

 • LG Q60 како да ја вметнете SIM-картичката?
 • LG Q60 како да ги отстраните вибрациите на тастатурата?
 • LG Q60 како работи?
 • Упатство за употреба LG Q60
 • Време на полнење на LG Q60
 • LG Q60 како да се отклучи? Како да го отклучите?
 • LG Q60 како да направите слика од екранот?
 • LG Q60 како го користите? Како да го користите?
 • LG Q60 како да се одговори?
 • LG Q60 како да вметнете двојна СИМ?
 • LG Q60 како да се конфигурира?

и многу повеќе!

LG Q60 накусо

Објавен минатиот февруари неколку дена пред MWC2019 во Барселона, новиот LG Q60 конечно е достапен на италијанскиот пазар по препорачана малопродажна цена од 249,90 евра.

LG Q60 има приказ FullVision со капено 6,26 инчи со HD резолуција, батерија 3500mAh и 2,0GHz Mediatek MT6762 окта-јадрен процесор поддржан од 3 GB RAM и 64 GB интегрирана меморија што може да се прошири до максимум 2 TB без да се откаже до втората СИМ картичка.

Задната камера на LG Q60 има три сензори: еден главен со 16 MP резолуција и Phoc Detection Auto Focus (PDAF), еден со 5 MP супер широк агол од 120 ° леќи и еден со 2 MP длабочина за ефекти на заматување во позадина.

Функција за AI Cam, која користи вештачка интелигенција, дозволува камерата да го препознае предметот на снимката со автоматско поставување на најпогодни параметри за да се оптимизира квалитетот на фотографијата. Предна камера од 13 пратеници опремена е со режими за налепници портрети и селфи, применливи во реално време.

Што се однесува до аудио-секторот, LG Q60 има 3Д опкружувачки опсег со DTS: X технологија која репродуцира виртуелен опкружувачки систем од 7,1 канали при користење на слушалки. Функцијата Eco Playback исто така ви овозможува да ја намалите осветленоста на дисплејот на минимум кога сакате само да слушате музика од видео што се пренесува, намалувајќи ја потрошувачката на батерија за 20%.

Врз основа на Android Pie 9.0, LG Q60 ги интегрира функциите Асистент на Google, исто така достапно преку специјално копче и Google Lens што ви овозможува да ги активирате пребарувањата преку Интернет со дополнување предмети или текстови за повеќе информации.

LG Q60 е сертифициран MIL-STD-810G што ја потврдува својата отпорност на падови, вибрации, прашина и песок, како и водоотпорност. Ова е сертификација резервирана за таканаречените паметни телефони солиден, дури и ако, за разлика од другите модели кои припаѓаат на овој вид на производ, Q60 има дизајн кој не е измерен со заштитата што обично се користи за оклопни терминали.

Заклучоци

За ова нова статија на LG Q60 Завршивме

Во случај на сомнежи, прашања или проблеми, оставете коментар на крајот на статијата и ќе одговориме што е можно поскоро.

И не заборавајте да ме известите како се чувствувате со овој паметен телефон!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!