LG: V60 ThinQ доаѓа со камера од 6,8 инчи, 64 MP, 8K видео, 5G батерија и 5.000 mAh

LG: V60 ThinQ hadir dengan kamera 6,8 inci, 64 MP, video 8K, baterai 5G, dan 5.000 mAh

Сите информации за LG Electronics V60 ThinQ

Со LG V60 ThinQ, LG го претставува наследникот на LG V50 ThinQ. Производителите постојано развиваат свои претходници кои се стари околу една година на скоро секое поле и им овозможуваат подобрувања.

Речиси секој производител во луксузната класа сега користи батерии со нови предводници кои се далеку над границата од 4.000 mAh. Новиот LG V60 ThinQ не е исклучок, овде LG инсталира батерија со капацитет од 5000 mAh, што благодарение на брзото полнење може да се полни до 50 проценти за 30 минути. Батеријата исто така мора да се бара да се држат настрана од гладната моќност 5G, затоа што паметниот телефон, чиј дизајн е заснован на неговиот претходник, доаѓа со 6,8-инчен OLED екран со однос на аспект од 20: 9 и многу тесни рабови. Екранот е завршен во Full HD + (2460 x 1080 пиксели) и има интегриран скенер за отпечатоци од прсти и капки вода што се крие предната камера од 10 MP.

Куќата е изработена од алуминиум и задно стакло, каде што има прилично широк модул на фотоапарати, распореден хоризонтално до вообичаеното лого на LG. Во него се сместени три камери со главен сензор од 64 мегапиксели, леќа со ултра широк агол со 13 MP и сензор за време на летот за подобри портрет фотографии.

Видео во 8K и оптимизација на звук

Стандардниот објектив со широк агол користи забрзување во пиксели за да се добие подетална и посветла слика од 16 мегапиксели. Fansубителите на видео ќе бидат среќни, бидејќи за прв пат LG не само што интегрира поддршка за снимање на видео записи од 8K на паметните телефони, туку и обезбедува подобар звук. Ова е предизвикано од карактеристиката наречена Глас Боке, која е наменета за зајакнување на гласот на корисникот и минимизирање на бучавата во позадина за да се обезбеди јасност во акустиката. Четири микрофони со високи перформанси снимаат тонови од различни насоки за да постигнат пореално звучно искуство.

И со V60, LG исто така нуди многу за корисниците на аудиофил. Уште еднаш, моторот за звук LG 3D осигурува дека звукот е поделен на различни категории за да се оптимизира репродукцијата. И, конечно, производителот инсталираше и 3.5 милиметарски приклучок на V60 за уживање во звук со жични слушалки.
Модулот на камерата на задниот дел од стаклото LG V60 ThinQ е поставен хоризонтално. Извор: LG Electronics

Snapdragon 865, 8 GB RAM и 5G

Qualcomm Snapdragon 865 се користи како SoC, поврзан со модем Snapdragon X55 5G – LG V60 ThinQ затоа е докажан во иднина во однос на 5G мобилна комуникација. Производителот користи 8 GB RAM меморија и 128 GB внатрешна меморија, што може да се прошири на 2 терабајти со помош на microSD картичка. Исто така, ќе ви треба овој простор за чување ако треба почесто да снимате 8К видеа …

Ревидиран додаток за двојни екрани

Исто така, постои и опционален двоен екран како додаток за LG V60 ThinQ. Исто така, постои и опционален двоен екран како додаток за LG V60 ThinQ. Извор: LG Electronics LG V60 ThinQ е заштитен од прашина и вода според IP68, има стерео звучници и е опремен со Android 10 – како и обично во форма на самиот интерфејс на системот LG UX. Бидејќи LG се чини дека не верува во концептот на преклопување, туку верува во концептот со двојни екрани, LG V60 ThinQ ја поддржува и најновата верзија на додатоците за двојни екран на производителот. Овој втор екран доаѓа и со 6,8 инчи. Сепак, благодарение на потенкиот OLED панел, тој тежи исто како и неговиот претходник 6,4 инчи. Според LG, двојниот екран ефикасно ја удвојува достапната површина на екранот и ги прави повеќезабавните, продуктивноста, игрите и забавата. Прочитајте колку добро функционира овој концепт со двојни екран во нашиот преглед на LG G8X.

Оваа нова верзија со двоен екран сега има потпирач за грб за да обезбеди подобар зафат. Можете исто така да користите надворешен 2,1-инчен екран бидејќи екранот е секогаш активен, така што секогаш ги прикажува најважните информации – или алтернативно, поставете го да се исклучи по 10 секунди.

Цена и достапност на LG V60 ThinQ

Според Телеарена, LG V60 ThinQ ќе биде лансиран во САД во Classy Blue и Classy White бои во наредните недели. Цената сè уште не е објавена, но според производителот, цената треба да биде поевтина од постојниот LG V50 ThinQ 5G. Првично, тој излезе во продажба за 999 долари. Производителот официјално не го лансираше својот претходник LG V50 во Германија како прв паметен телефон 5G. Затоа прашавме за достапноста на LG V60 ThinQ во Германија на LG. Веднаш штом ќе добиеме одговор на нашето барање, соодветно ќе ги ажурираме статиите.

Извор: телефон

реклама: Сега смартфонот LG сега е на Amazon Discover!Исто така популарно кај читателите на Areamobile: За оваа слика се вели дека излегоа во прес-графиката од LG V60 ThinQ. автомобил

LG V60 ThinQ: Ова е она што изгледа како нов брод

Истекната слика за печатот покажува како ќе изгледа LG V60 ThinQ од напред. Може ли LG да биде тука со Samsung Galaxy да го следи развојот на S20 Ultra? Како што може да се види во промо-сликата што се испушти од LG V60 ThinQ, производителот користи батерија со капацитет од 5000 mAh. автомобил

LG: Истекувањето го покажува V60 ThinQ со четириаголна камера, 5000 mAh батерија и приклучок за приклучок

Сега се појави официјалната слика за претстојниот предводник на LG LG V60 ThinQ, што покажува конектор за батерија и приклучок за 5000 mAh. Двојниот екран на LG V50 ThinQ не го донесе очекуваниот успех. компанија

LG Electronics: Сега тие активно го земаат Samsung Galaxy S20

LG се бори напорно на пазарот на паметни телефони. Сега стана позната стратегијата со која компанијата сака повторно да успее.