LG V60 ThinQ 5G: Најдобриот LG се ажурира со Snapdragon 865 и се повторува со двоен екран

LG V60 ThinQ 5G: High-end LG diperbarui dengan Snapdragon 865 dan diulang dengan layar ganda

LG започна со испуштање на бренд кој потврди дека нема да присуствуваат на MWC, се додека конечно, GSMA не одлучи официјално да го откаже. Додека другите производители, како што се Huawei, Honor и Realme, ги одржуваат своите настани за оваа недела во формат на стриминг, јужнокорејската компанија одлучи да одложи на неодредено време планирана презентација за MWC, каде сè покажува дека ќе го видиме новиот брод.

По повремено скринирање, па дури и видео напредувајќи го неговиот дизајн, наследник на LG V50 ThinQ штотуку е официјално објавено за компанијата LG V60 ThinQ пристигнува, како што се очекуваше, со Snapdragon 865 и три задни фотоапарати на авионот, меѓу другите карактеристики.

Лист со податоци за LG V60 ThinQ

LG V60 THINQ

ПОГЛЕДАТЕ

6,8 инчи P-OLED (20,5: 9)

FullHD + (2.460 x 1.080 пиксели)

ПРОЦЕСОР

Snapdragon 865

RAM меморија

8 GB

ЧУВАЕ

128 GB / 256 GB + микроSD (до 2TB)

СОФТВЕР

Андроид 10

ЛЕСНА КАМЕРА

64 пратеник ѓ / 1,8

13 MP MP f / 1,9 широк агол

Сензор за TOF

ДРONTАВНА КАМЕРА

10 пратеници ѓ / 1,9

БАТЕРИЈА

5.000 mAh

СОДРИНА

5G, LTE, WiFi 6, Bluetooth 5.1, NFC, USB-C

ПОВЕЌЕ

Сензор за отпечатоци на екранот, IP68, MIL-STD 810G, LG двоен екран

Димензии и тежина

169,3 x 77,6 x 8,9 mm

214 г.

ЦЕНА

Одлучен

Со 5G и двојни екрани P-OLED

Двоен екран со бел ЛГ 02

LG V60 ThinQ 5G има свои карактеристики за дизајн комбинирање на метал и стакло, со IP68 сертификација на отпорност на вода и прашина. Исто така, помина стандардни воени тестови MIL-STD 810G и е опремен со додаток LG Dual Screen за да ја дуплира површината на екранот.

И ова и телефонот се вклучени 6,8-инчен P-OLED екран со FullHD + резолуција и сооднос на аспект од 20,5: 9, што е скоро половина инч поголем од порано. Покрај тоа, овој нов додаток има потенок OLED панел, шарени потпирачи за грб за побезбедно зафаќање и 2,1-инчен екран на капакот што покажува неколку информации на прв поглед.

Двојно ЛГ црн екран 01

Внатре, имаме процесор Snapdragon 865 со интегриран модем X55 5G, кој гарантира дека компатибилност со 5G NSA и SA мрежи. Овој мозок е придружен со 8 GB RAM меморија и две опции за внатрешно складирање (128 и 256 GB) кои можат да се прошират со microSD картичка до 2 TB. Како оперативен систем, тој носи Android 10.

Наменето за видео и звук

Lg V60 Бела 01

LG има опремено LG V60 ThinQ 5G со предна камера од 10 мегапиксели и задна камера која се состои од Леќи со главна камера од 64 мегапиксели, 13 мегапикселни леќи со широк агол и сензорот ToF. Покрај тоа, за прв пат на LG уредите, LG V60 ThinQ 5G поддржува снимање на видео записи од 8K и вклучува четири нови микрофони со високи перформанси кои ви овозможуваат да снимате звук од различни насоки.

Овој уред има и Глас Боке, функција што го одделува гласот на корисникот од бучавата во позадина за да се фокусира повеќе на оваа тема. Ова исто така вклучува Технологија за аудио обработка на аудио-мотор со 3Д LG наследен од LG OLED телевизорот, кој го препознава типот на содржината и го оптимизира неговиот звук.

LG V60 ThinQ 5G исто така има читач на отпечатоци, интегриран во екранот, Голема батерија од 5000 mAh и напредни опции за поврзување (WiFi 6, Bluetooth 5.1, NFC и USB-C).

Цена и достапност на LG V60 ThinQ 5G

Lg V60 Сино бело 01

Како што е потврдено од самата компанија, LG V60 ThinQ 5G ќе биде лансиран на „главниот пазар“ на Северна Америка, Европа и Азија почнувајќи од следниот месец. Во моментов, тој не достави детали за точниот датум и цената.

Она што го знаеме е дека LG V60 ThinQ ќе биде достапен во две бои, Classy Blue и Classy White, и во две варијанти во зависност од капацитетот: 128 и 256 GB (обајцата, со 8 GB АРМ). Дополнителните додатоци на LG ќе се продаваат во бела или црна боја.

Споделете го LG V60 ThinQ 5G: Крајот на LG се ажурира со Snapdragon 865 и се повторува со двојни екрани