LibreELEC: ОС за поле Андроид, Малина и други, врз основа на KODI

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/libreelec-8-0-0-offically-released-for-raspberry-pi-sbcs-with-kodi-17-krypton-513206-2. jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

LibreELEC: ОС за поле Андроид, Малина и други, врз основа на KODI

Сакате да пробате друг оперативен систем базиран на KODI на вашиот Android или Raspberry TV Box. Обиди се со LibreELEC и нема да зажалиш.

LibreELEC, акроним за Бесплатно вграден центар за забава со Линукс, тоа е Дистрибуција на Linux што е уметнички изменето само за да се интегрира Коди и оптимизиран за вградени уреди допаѓа Андроид ТВ кутија, Малина и други уреди, кои ќе го претворат во центар за медиуми или мултимедијален центар. Срцето на LibreELEC е добро познатиот Медиа Центар Коди.

Роден од вилушка на развивачи на OpenELEC Сега LibreELEC таа е високо ценета кај корисниците и според мене е најдобрата дистрибуција за малина и слични уреди да имаат комплетен центар за медиуми.

LibreELEC тоа е доволен систем, да може да се кандидира Kodi со сите предности на случајот, дури и на мал ефтин уред како што е малина.

На проект тој е релативно млад, тој има околу една година, но почнувајќи од цврстата база како OpenELEC, создадена по некои внатрешни несогласувања помеѓу развивачите на тимот веќе некое време, беше изнесена на виделина затоа што има го доби најновото ажурирање во Kodi 17 со неколку подобрувања.

Со LibreELEC ќе имате супер оптимизиран систем за лесно управување со Kodi, без проблеми дури и на ефтини уреди како што е ТВ кутија WeTek, кои се официјално поддржани

LibreELEC е компатибилен со

  • WeTeK Core
  • WeTeK Play
  • WeTeK Hub (доаѓа со верзија 8.0)
  • Одроиден Ц2
  • Малина пи 1, 2, 3
  • Генерички компјутери со Intel или AMD процесорот и x86 архитектура

LibreELEC во споредба со OpenELEC е многу пооптимизиран и побрз и овозможува да се користи без проблеми и без блокирање на кој било уред.

Исто така на мрежата има многу за инсталирајте го LibreELEC исто така на Android TV Box ефтин како Мини M8s II различно Beelink и многу други.

LibreELEC лесно е да се инсталира преку алатката LibreELEC USB-SD Creator, што ќе ве упати да инсталирате LibreELEC на надворешно складирање, кое е достапно за Windows, macOS и Linux со кликнување на следниот линк.

Преземете го LibreELEC

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!