LivestreamsPro + Filmphp и со Kodi гледаат сè бесплатно и на италијански јазик

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/LivestreamsPro-Filmphp-и-со-Kodi-гледаат-сe-бесплатно-и.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Денес секогаш на темата „Kodi“ многу слушате на нашиот блог, сакам да истакнам совршена комбинација за да видам многу, ако не и сите, канали на Сателитска телевизија на нашиот медиумски центар Коди. Пред некое време го разгледавме Веб-страница на Филмфп, што ви овозможува да пристапите до бесконечна сума врски за да ги видите каналите на италијанската сателитска телевизија и сите останати бесплатно без плаќање и право преку оваа страница во комбинација соaddons Livestream Pro за Kodi можете да видите сè бесплатно на вашиот телевизор, компјутер или паметен телефон без да плаќаат.

Страницата со „Филфф“ не само што нуди можност за преземање списоци IPTV бесплатно за да гледате телевизија низ познатите списоци, пристап до линковите на SkyStreaming.net без рекламирање ви овозможува да преземете список во формат XML, кој се храни на LiveStreams Pro и ви овозможува пристап до сите врски на Filmphp на целосен и удобен начин.

Во оваа статија ќе видиме како да гледаме сателитска телевизија на кој било компатибилен со Kodi уред како што се паметни телефони, таблети, Windows и MAC компјутери, па дури и телевизори.

Неопходен материјал

Откако ќе се инсталира LiveStreamsPro, одете на Видео -> Додаток на видео и побарајте LiveStreamsPro и кликнете со десното копче на неа и одберете го објектот Информации за додаток и потоа натаму Конфигурирај

Сега во ставката Додај извор, мора да ја внесете патека до датотеката xml претходно преземено и потоа изберете Додај извор за да ја потврдите и поставите датотеката.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999839_788_LivestreamsPro-Filmphp-и-со-Kodi-гледаат-сe-бесплатно-и.png

Сега одете во потсекторот за дома на Kodi Видео -> LivestreamsPro и потоа натаму Список со ажурирање сега сте завршиле и можете да уживате во целосниот поглед на италијанските сателитски канали и не само со многу програмирање (EPG)

Повторувам дека сè е нелегално и вие го направите тоа на ваш сопствен ризик и ја преземате вашата одговорност. Овој напис е напишан за информации само со прегледување на ресурс кој е лесно и лесно достапен на Интернет. Овде зедовме водич пронајден на мрежата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!