M3uGen: Создајте бесплатни листи на IPTV на Android

генерирајте бесплатни листи на IPTV на Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

M3uGen е бесплатна програма која ви овозможува да генерирате и креирате IPTV-листи бесплатно на Android. Како да преземете M3uGen и да го користите за да имате бесплатни листи на IPTV

M3uGen

Ажурирајте 14 мај 2005 година:

Апликацијата се чини дека престана да работи. Посветите групи на Telegram исто така беа затворени и претворени во платени IPTV групи. Грев.

—————————-

Да се ​​вратиме на разговор списоци IPTV на YourLifeUpdated и го правиме тоа со презентирање на а програма навистина спектакуларно само што слета на нашата Андроид уреди

Програмата се нарекува M3uGen и ви овозможува да креирате и генерирате IPTV листите за гледање на сателитска телевизија (но не само) што се емитуваат бесплатно и без никаква претплата.

Да, така е: со едноставна бесплатна програма за Android можете генерирајте IPTV-листи со неколку едноставни кликања.

Не верувате во тоа? Прочитајте го прегледот на оваа програма за да дознаете сите нејзини тајни и детали.

ЗАБЕЛЕШКА: програмата работи само на Android, но, откако ќе се генерира / создаде IPTV списокот, можете да го гледате на кој било уред (паметен ТВ, Андроид, iOS, компјутер, Mac ..).

Без да губат време, би рекол веднаш и ќе видиме како работи апликацијата M3uGen и како да се искористи за генерирање бесплатни листи за IPTV со неколку кликања.

Одрекување

Како и во сите наши други статии, ние едноставно разгледуваме програма достапна бесплатно за паметни телефони и таблети со Android, истакнувајќи ги нејзините предности и лошите страни, предности и слаби страни. Ние силно советуваме да не се користи програма како оваа, со која се кршат авторските права, па дури и италијанскиот закон за авторски права. Ако одлучите да ја пробате оваа програма по нашиот преглед, направете го на ваш сопствен ризик, преземајќи ја целата одговорност за случајот.

Како да преземете M3uGen

Првото нешто што треба да се направи, очигледно, е преземете ја програмата M3uGen.

Од очигледни причини не е на Play Store, но не очајувајте.

Ажурирајте: сега апликацијата е исто така на Play Store ОВДЕ.

Ако е отстрането од Play Store, го наоѓаш ОВДЕ во формат АПК.

одбор на преземете ја апликацијата директно од Android за погодност.

Како да инсталирате M3uGen

Ако преземете од Play Store не треба да правите дополнителни чекори.

Ако наместо тоа, ја преземете датотеката АПК рачно, откако ќе ја преземете програмата во формат АПК на вашиот паметен телефон Андроид, мора:

  • повлечете го известувањето надолу
  • кликнете на датотеката M3uGen што се појавува во неа
  • следете ги упатствата на екранот за да продолжите со волшебникот за инсталација на програмата

Потребни се само неколку едноставни чекори до инсталирајте M3uGen на вашиот Android.

Како да се користи M3uGen

Користете ја програмата тоа е едноставно, брзо, на дофат на секого:

  • отвориш M3uGen на Android
  • почекај вчитување на програмата
  • за 10-15 секунди апликацијата ќе ви покаже низа на крајот на страницата

Добиената низа мора да биде копирана (со користење на посветеното копче во апликацијата) и последователно залепен на апликацијата што обично ја користите за отворање и управување со IPTV-листите.

На Андроид Препорачувам на пример „IPTV“ или „IPTV Extreme“, на Виндоус компјутер е Мек VLC е во ред, горе iOS „GSE Smart IPTV“, но во реалноста списокот е компатибилен со која било IPTV апликација, тогаш можете да ја користите програмата што ја сакате.

Во овој момент нема ништо друго да се направи: автоматски новосоздадената IPTV листа ќе ја вчита апликацијата што сте ја одбрале и ќе можете гледајте што сакате во стриминг бесплатно.

M3uGen

Границата на M3uGen

M3uGen е фантастична програма: бесплатна, лесна за употреба, со малку рекламирање и работи совршено.

Има само една граница: генерираните списоци M3uGen важат 30 минути, тогаш истекуваат и мора да бидат генерирани повторно по постапката што веќе ја посочивме.

Затоа, на секои 30 минути ќе мора да го генерирате списокот повторно да продолжите да ги гледате каналите од ваш интерес.

Не изгледа како голем проблем, но е фер да го пријавите.

Како да се продолжи времетраењето на списоците M3uGen

Едноставно: со отворање и кликнување на огласите што се појавуваат во рамките на програмата.

Како што можете да видите, постои EXTEND LIST копче од долниот лев дел.

Кликнете на неа, ќе се појави реклама: само треба да го погледнете / кликнете на неа за да го проширите списокот за уште 30 минути.

Ништо премногу комплексно.

M3uGen не работи или се урна: што да правам?

Конечно, важно е да се пријави тоа M3uGen е програма што генерира бесплатни IPTV-списоци.

Како и во сите случаи на бесплатни листи на IPTV, тие одеднаш можат да престанат да работат, да покажуваат канали што не работат или не се во ред, да тргнат настрана или да страдаат од тампонирање.

Во моите тестови НЕ се соочив со проблеми од ваков вид со M3uGen, но, како што веќе се очекуваше, може да се случат и во случај да не се стори ништо, ако не чекаат да исчезнат проблемите (честопати тие се предизвикани од прекумерно оптоварување на серверите).

Значи, ако M3uGen не работи или замрзне, вие можете да бидете трпеливи.

M3uGen не генерира список: што да правам?

Осигурете се дека ја имате најновата ажурирана верзија на програмата.

Кога ќе се објави ажурирање, старите верзии престануваат да работат и затоа повеќе не дозволувајте да генерирате список.

Мојот совет е да деинсталирајте ја апликацијата и преземете ја од продавницата за игри, за да бидете сигурни дека секогаш ја имате најновата работна и ажурирана верзија.

ВАЖНО: пред да инсталирате нова верзија на M3uGen во формат APK, мора да го исчистите кешот на стариот од System Settings.

За да бидете сигурни дека секогаш ја имате најновата ажурирана верзија на M3uGen, препорачувам да внимавате на Официјален телеграм канал за ажурирања, пронајдете го ТУКА.

M3uGen помош

Ако имате дополнителни проблеми, можете да ги контактирате програмерите преку посветен Телеграм канал за помош: https://t.me/m3ugen

За разлика од каналот објавен погоре, овде можете да се споредувате и со развивачите и со другите корисници на програмата и ќе добиете помош, одговори на сомнежи и прашања и многу повеќе.

Заклучоци

Со прегледот M3uGen би рекол дека сме готови.

Тоа е фантастична програма, кој работи добро, лесен за употреба, ниско рекламирање и тотално бесплатно.

Јас го промовирам со летачки бои!

Да се ​​надеваме дека таа работи долго време.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!