ManameCrypt: Нов малициозен софтвер сличен на Тројан

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

http://www.2-spyware.com/images/parasites/snapshot/manamecrypt-ransomware.jpg

Различните тројанци и криптоколери тие направија историја, но како што одминува времето, дури и хакерската технологија е рафинирана и во овие денови изби нова мрежа, се вика ManameCrypt и тоа е нова закана што се шири на Интернет.

Не вообичаен откуп, но тоа е а крстот помеѓу малициозен софтвер и тројанец што се шири како шумски пожар како додаток во поштата.

Затоа, бидете внимателни во е-поштата што може да дојде од сигурни извори и да не ги отворите прилозите, бидејќи едноставниот клик може да ве осуди да ги изгубите податоците и исто така да го видите форматирањето на вашиот компјутер за да го вратите вашиот работен компјутер. На социјалните мрежи избувна паника на Фејсбук и Твитер исто така затоа што ManameCrypt се крие зад клиентот uTorrent кој се чини дека е 100% функционален но тоа всушност го крие малициозниот код кој не само што ќе го блокира антивирусниот софтвер, туку ќе го освои и вашиот компјутер и очигледно ќе го блокира пристапот до вашите датотеки што можете да ги вратите само со плаќање на класичен откуп.

ManameCrypt бара да плати откупнина од 136 долари да се плати во BitCoin и што ќе ви овозможи да ја добиете лозинката на RAR-датотеките каде што вашите датотеки се шифрирани. Иако ManameCrypt не е откупнина софтвер способен да изведува напредни криптографии, сепак е во целосна експанзија и затоа мора да се држи под контрола.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!