MAX AX – Апликација (апликација) Оваа недела на iTunes

MAX AX - Aplikasi (Aplikasi) Minggu ini di iTunes 1

Оваа недела, преку App Store, можете да најдете забавни игри како App of the Week MAX AX. Оваа акција спакувана игра и целата ваша агилност е тестирана, достапна оваа недела бесплатно за сите iOS уреди (iPhone, iPod touch, iPad и iPad mini). Дознајте ги сите MAX AX детали за iPhone и iPad подолу.

Недела на апликации за Max Axe iTunes

Приказната за MAX AX за iPhone и iPad

MAX AX е забавна игра каде што треба да му помогнете на јунакот од оваа приказна во сите негови патувања. Внесете во шумата на пленот, каде сите кралски чудовишта ги кријат своите богатства. Вие сте Макс, варварот и вашата судбина е да го искористите целото богатство што го наоѓате.

Отфрлете ги одвратните суштества со вашата магична секира, добијте големи количини на богатство и постигнете резултат на стратосфера. Liveивејте необична авантура полна со активности!

MAX AX - слика од екранот 1

MAX AX - слика од екранот 2

MAX ACE функција за уреди со iOS

Во оваа возбудлива игра можете да најдете:

  • Неверојатна акција!
  • Декорација да се уништи!
  • Мегакомбосот е неверојатен! Колку повеќе уништувате со секоја секира, толку повеќе богатство ќе добиете!
  • Играјте заедно! Натпреварувајте се против вашите пријатели или вклучете ги во вашата игра во форма на сенки … и потоа покријте ги со секирата!
  • Отворете многу предмети за опрема!

MAX AX - слика од екранот 3

MAX AX - слика од екранот 4

  • Уживајте во пријатните звучни ефекти и оригиналниот ретро саундтрак!
  • Играјте ја неверојатната BÁRBARA BERSERKER MAX!

Преземете MAX AX за iPhone, iPod touch, iPad и iPad mini

Ако веќе не ја имате оваа игра на вашиот iOS уред (iPhone, iPad), можете да ја добиете преку линкот за преземање директно на App Store што ќе го најдете подолу.

MAX AX на App Store, бара iOS 6.0 или понова верзија. Компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Оваа апликација е оптимизирана за iPhone 5. Достапна на: Англиски.

Ако ви се допаѓа оваа недела апликација на iTunes, MAX AX, не двоумете се да го сторите тоа Сподели го Оваа статија преку вашите омилени социјални мрежи (Твитер, Фејсбук, итн.) На копчето што ќе го најдете погоре.