MoAuba чисти во Светскиот куп на ФИФА 201

MoAuba Bersihkan Di FIFA eWorld Cup 2019

Глобалниот феномен на ФИФА еВорлд Купот заврши овој викенд. За многу играчи, првиот викенд од август 2019 година е можност да му се покаже на светот своите вештини како што се борат за најголемиот дел од наградниот фонд вреден 500.000 УСД. Меѓу оние кои се натпреваруваа, бранителот на титулата, Мсдосари, беше таму да се бори за победа од реванш. И покрај моментумот, шампионот не беше во можност да го заземе првото место, честа му припадна на МоАуба од многу талентираниот Вердер еСПОРТИ.

Беше диво викенд за фудбалот за сите играчи кога излегоа на теренот на О2 во Лондон. Најдоброто коло од 16 започнува со експлозија за Msdossary и MoAuba. Msdossary се соочи со МегаБит, противник кој понуди доста отпор во ФИФА купот на еВорлд 2018. Исто како и минатата година, и Msdossary и MegaBit разменија голови во првиот и во вториот натпревар од натпреварот. Но, благодарение на раната победа од 2: 1 за Мсдосари, МегаБит беше елиминирана.

Кредит на слика: Лук Вокер – ФИФА

За МоАуба, Најдоброто од 16 е малку полесно патување. Иако Пина97 оствари силен отпор уште на првиот натпревар, со што заврши крај нерешено, во вториот меч се виде дека МоАуба доминира со 2-нула. Ова му овозможи на МоАуба да влезе во четвртфиналето со значителен интензитет, каде се соочи со Маестро.

Стелт 300 зелени и сини, поставени рамо до рамо

Препорачано: Стелт 300

Тоа Tелка Бич® Стелт 300 слушалки за игри за Xbox One и PS4 да даде сила засилен аудио за слушалки за опкружувачки звук да ве потопат во вашите игри, филмови и музика.

Маестро беше главната движечка сила овој април на ФУТ шампионите ФУТ во Лондон, правејќи го до финалето, каде се соочи со Мсдосари. За жал за Маестро, МоАуба претставува извонреден предизвик. И двајцата се бореа сите во првиот натпревар, но МоАуба беше предност од 2-нула. Второто полувреме забележа резултат на Маестро, но тоа не беше доволно затоа што МоАуба следеше уште 3 гола, комплетирајќи го натпреварот со вкупно 5 гола за Маестро.

За Msdossary, четвртфиналето е повеќе градби од најдобрите од 16. Настапот на владејачкиот шампион се соочува со Goal Machine, кој слета на седмото место во Плејоф-оффффс ФИФА 19 Глобална Серија. Првиот натпревар беше извонреден момент за Мсдосари, бидејќи таа бараше победа од 4 нула. Вториот натпревар, сепак, го виде GoalMachine да добие влечење, произведувајќи 3 гола. За жал, ова не е доволно за GoalMachine, бидејќи Мсдосари уфрли 4 гола, со што ја донесе својата победа на 8-3.

Чистење на MoAuba на Купот 1 на FIFA eWorld 2019

Кредит на слика: Ејмон Мекормак – ФИФА

Полуфиналето е многу тесна конкуренција за Msdossary и MoAuba, чии противници се борат жестоко. Msdossary беше предизвикан од Рафсу, кој всушност успеа да го одведе првиот натпревар 2-1. Ова го става шампионот на задното стапало, при што треба да ја совлада Рафсу во секоја можност. По излевањето, Мсдосари стана, и иако Рафсу постигна уште еден гол, се проби до Финалето со победа од 4-3.

МоАуба го има истиот предизвикувачки натпревар против Николас99фц. Првиот натпревар оди во МоАуба со 4: 1, па сè изгледа прилично добро за германскиот репрезентативец додека се упати кон вториот меч. Но, она што изгледа како конечна победа не е лесно да се обезбеди. Nicolas99fc одговори сесрдно, постигнувајќи 7 гола во пораз. МоАуба треба да остане во чекор и иако неговиот погодок стигна до 5, сепак го изнесе на крајот со победа од 9: 8.

CleanA MoAuba на Купот 2 на FIFA eWorld 2

Кредит на слика: Ејмон Мекормак – ФИФА

Ова слета Моауба во Финалето, каде што го чекаше Мсдосари. Како двајца гиганти со неволја, МоАуба и Мсдосари се собраа на теренот во првиот меч и се тестираа едни со други со воодушевување. Крајниот резултат е серија 1-сите. Сè ќе се спушти на втората рунда, каде што 250.000 УСД се на линија. По вонредното патување, МоАуба успеа да постигне уште еден гол од Мсдосари, со што го донесе конечниот резултат на 3-2 на барање на МоАуба.

Големи честитки до МоАуба за донесувањето дома на победата во Германија. Не можеме да чекаме да видиме што претстои сите конкуренти!

MoAuba чист во 2019 година FIFA eWorld Cup 3

Прочитајте повеќе: Madden NFL 20 ви овозможува да станете највисок играч во NFL

Маден НФЛ 20 ја смени играта со воведување на некои жешки нови карактеристики и со зголемување на некои од основните вредности на франшизата.