Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер

Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер

Call of Duty: Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер во оваа серија до денес. Со најдобро искуство во игри во оваа серија, и најголем број опции за оружје во историјата на Call of Duty, Modern Warfare нуди невиден интензитет и автентичност, во искуство кое ќе биде познато и иновативно во исто време.

Modern Warfare Open Beta ќе пристигне во септември, и ќе вклучува опции за вкрстена игра. Фановите сега можат да ја нарачаат играта и да добијат ран пристап.

Call of Duty: Modern Warfare ќе биде достапен почнувајќи од 25 октомври 2019 година.

Активизацијата и Бесконечно Вард донесоа нов универзум Call of Duty®: Мултиплеер модерно војување®, со интересна трејлер премиера. Со датумот на објавување поставен за 25 октомври, Call of Duty: Modern Warfare ќе ги собере обожавателите од прва личност, обожавателите на Call of Duty и многу други играчи, во крајниот простор за повеќе плеери. Првите детали за режимот на мултиплеер Modern Warfare се претставени од страна на некои од најпознатите проследувачи во светот, во ексклузивни преноси во живо, каде гледачите уживаа во првиот контакт со новиот режим на мултиплеер преку Интернет. Покрај тоа, најавено е дека следниот месец Modern Warfare Beta ќе биде достапен за сите играчи.

Доделена наградата „Најдобар он-лајн мултиплеер“ од „Game Critics Best of E3 2019“, модерниот мултиплеер моден воин нуди возбудливо искуство преку Интернет, како и ново ниво на стратегиска и тактичка игра. Играчите ќе можат да уживаат во нова просторија за игри што го редефинира мултиплеер Call of Duty и од брза акција, до искуство со стрелање 2vs2, преку традиционалната мултиплеер игра 6vs6 и други режими на игри кои поддржуваат 10vs10 и 20vs20; Покрај мапите и новите битки, како „Земјата војна“, епски режим во голем обем кој поддржува повеќе од 100 играчи. И, ова е само почеток за фановите на Modern Warfare.

Со целосен преглед на оружјето и најголем број на опции во историјата на „Call of Duty“, играчите ќе можат да ги опремат своите оператори со повеќе играчи за секој натпревар, со досега невидени опции за прилагодување во новиот систем „Гунсмит“. Modern Warfare има подобрувања во однос на склопот на слика, звук и оружје. Покрај тоа, механизмите за игра, вклучително и оштетување на куршуми, отворање на вратите или опциите за игра благодарение на очилата за ноќно гледање (NVG), нудат досега невидено тактичко искуство.

„Нашата цел со Modern Warfare е да ги обединиме сите играчи од првиот ден“, рече Патрик Кели, креативен директор и ко-директор на Infinity Ward. „Го загубивме сезонскиот влезен билет; Ние нудиме бесплатна опција за мапа, голема количина на содржина достапна по лансирањето и, покрај тоа, развиваме опции за crossplay. Фановите можат самите да уживаат во тоа со достапноста на Бета следниот месец. Денес е нов ден за режимот на мултиплеер „Call of Duty“ и ова е само почеток, имаме многу новости што чекаме да ги споделиме. “

Покрај тоа што претстави режим на повеќе плеери, Infinity Ward го најави и Modern Warfare Open Beta, кој вклучува крос-плеј за време на вториот викенд, што им дава можност на играчите да уживаат во титулата пред нејзиното објавување на 25 октомври. Оваа игра сега може да се нарача, добивајќи ран пристап до Modern Warfare Beta.

Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер 1

Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер 2Modern Warfare претставува најреволуционерниот мултиплеер 3

Ексклузивна бета верзија за PlayStation 4

12-13 септември (ран пристап, PlayStation 4)
14-16 септември (Отворена Бета, Плејстејшн 4)
Играј крос бета
19-20 септември (ран пристап за компјутер и Xbox One; Отворен бета PlayStation 4)
21-23 септември (Отворена Бета, Плејстејшн 4, компјутер, Xbox One)

„Нашата цел со Modern Warfare е да создадеме целосно ново искуство, и најразновидните, индивидуализирачки и реалистични режими на мултиплеер во моментот“, рече offеф Смит, директор на мултиплеер искуство во „Бесконечност Вард“. „Ние сакаме играчите да се забавуваат одново и одново со своите пријатели, со нови активности, но, во исто време познати, секој пат кога ќе влезете во игра“.

Call of Duty: Modern Warfare претставува нов мотор, кој обезбедува длабоко и фотореалистичко искуство. Оваа нова технологија ги користи најновите достигнувања во визуелниот инженеринг, вклучувајќи ги и системите заснована на физика кои овозможуваат врвна фотограметрија, нови хибридни системи за пренесување на мозаик и нови репродуктивни системи со PBR (физички рендерирање), волуметриско осветлување, 4K HDR, DirectX Raytracing (PC) и многу други повторно, како и нови графички канали. Спектралното претставување овозможува топлинско зрачење и инфрацрвена идентификација како за термички слики во игра, така и за ноќно гледање. На техничко ниво, играчите можат да уживаат во најновите системи за анимација, заедно со новите аудио алатки, вклучувајќи Dolby ATMOS, на компатибилни платформи и најновите во ефектите за аудио симулација.

Call of Duty: Modern Warfare има глобално лансирање закажано за 25 октомври на PlayStation 4, Xbox One и компјутер. Овој наслов има целосно оптимизирана верзија на компјутер, развиена во соработка со Бенокс, која ќе биде достапна исклучиво на Blizzard Battle.net®, онлајн платформа за игри на Blizzard Entertainment. Call of Duty: Modern Warfare објавено од Активизија, подружница во сопственост на Активизија Близард (NASDAQ: ATVI), и чиј развој е предводен од наградуваниот развивач на Infinity Ward, со дополнителна поддршка од Beenox, Studios High-Moon и Raven Software.