Monster Energy Supercross 3 – Специјално издание достапно сега на Xbox

Monster Energy Supercross 3 - Специјално издание достапно сега на Xbox

Додека планирате развој Суперскрос 3, слушавме повратни информации од нашата заедница и додадовме неколку карактеристики што ги побараа fansубителите на оваа серија.

Прво, прво, да разговараме за игра. Во спортот како Суперкрос, велосипедите поминуваат многу време во воздухот. Така, откако разгледавме што е сторено во минатото и што сакаме за иднината, работевме да обезбедиме нов вид физика во воздухот што на играчите им дава поголема слобода и контрола над она што се случува за време на скокот, за да им дадеме чувство позабавно во играта. Големите промени што ги направивме имаат големи последици врз тоа како играчите се соочуваат со сите скокови. Обидувајќи се да го задржат моментумот и да избегнат лошо слетување, сега е важно за играчите ако сакаат да бидат постојано брзи. Во Суперскрос 3 играчот сега може да го премести возачот околу сите три оски на ротација, способен да прави ротации и други видови движења што не биле можни во минатото. Благодарение на ова, поквалификувани играчи можат да создадат повеќе спектакуларни и неспокојни движења.

За сингл играчи, Суперскрос 3 ги има сите класични режими на игра: единствена трка, временски напад, првенство и кариера, со сите официјални патеки, правила и сесии и скоро 100 возачи од три различни категории за избор. Дополнително, за прв пат во оваа серија, официјален тим е додаден во играта. Да се ​​има можност да се користат возачи на вообичаени играчи и да се придружат на некои од најголемите имиња во светот на Суперкрос, секогаш беше една од карактеристиките што најмногу ја бараат нашите играчи. Оваа година ова барање е исполнето, давајќи му на играта нов слој во однос на реализмот.

Зборувајќи за мулти-играчи, друго барање на нашите играчи е во областа на перформансите на Интернет и целокупното искуство. Со додавање посветен сервер за играта, конечно им нудиме на играчите она што го бараат, онлајн искуство со помалку латентност и исклучување. Значи, тоа е само прашање на вештина, не повеќе „останав зад себе“ причини! Оваа нова технологија ни овозможува да експериментираме со нови режими на игри, како што е новиот бесплатен режим за соработка со роаминг и неколку други мини-игри да се играат онлајн со пријателите. Бидејќи, знаете, понекогаш добрите страни исто така треба да се одморат од жештината на трката.

Чудовиште енергетска суперкриса 3

И, што е порелаксирано од невнимателно тркање во сончевиот предел на Јужна Калифорнија? Во Суперскрос 3 дизајниравме ново соединение, инспирирано од оригиналот што го користат производителите на велосипеди за да ги тестираат нивните мотоцикли. Покрај онлајн мини-игрите споменати погоре, играчите можат да ја користат оваа област за да ги докажат своите вештини со пет различни режими на предизвици, или да се натпреваруваат на седум SX патеки и MX песни.

И ако некогаш ви требаат повеќе песни, секогаш можете да го користите уредникот за песни за да креирате свои песни или да преземете оние направени од други плеери. Со скоро 100.000 песни поставени во последната рата на играта Supercross, сигурни сме дека ќе најдете нешто што одговара на вашиот вкус, како и на Суперскрос 3. Ние дури ви даваме можност да песочиме на скоро секој модул за уредувач на песни, така што навистина можете да бидете креативни!

Чудовиште енергетска суперкриса 3

Суперкрос отсекогаш била доминантна машка дисциплина, но во последните години бројот на жени меѓу навивачите и спортистите значително се зголеми. Организаторите на Суперкрос првенството, во соработка со нивните спонзори, го промовираа хаштагот # MAKEUP2MUD за да промовираат серија видео-епизоди кои се фокусираат на истакнување на различните начини на кои жените влијаат врз светот на мотокросот и на и надвор од велосипедот. Ние сакаме да ја прифатиме оваа иницијатива и да ги поддржиме сите женски фанови таму, давајќи им можност да создадат свои виртуелни аватари како женски возачи, со серија на нови 3Д модели, анимации и прилагодувања.

Monster Energy Supercross 3 - Пред-нарачајно специјално издание
Xbox Live

Monster Energy Supercross 3 – Пред-нарачајно специјално издание

Milestone S.r.l.

8

79,99 $

Preorder Special Edition на официјалната игра Monster Energy AMA Supercross Championship и добијте: целосна игра, Season Pass со 9 DLC, два комплети дополнителни возачи на велосипедист и велосипед и ексклузивен ран пристап до содржина 4 дена пред објавувањето!

Двоен кредит на крајот на секоја трка преку Интернет и офлајн, трка со легенди и на легендарната патека што ја прави историјата на Суперкрос. Забавувајте се менувајќи ги вашите велосипеди и спортски тркачи со неверојатни артикали за прилагодување, уживајте во гледањето на Monster Energy Cup со сет на специјални правила, прилагодување на менито за игри што ја покажува вашата лојалност со вашиот омилен производител на велосипеди и прилагодување на уредникот на патеката со нови артикли!