Moto E6 Plus е подготвен со поголем екран, подобра камера

Moto E6 Plus

Конечно, Motorola официјално го објави Moto E6 Plus. Ова после неколку месеци гласини, шпекулации и истекување. Спецификациите на Мото Е6 беа обелоденети претходно, а потоа паметен телефон беше објавен како влез на ниво на Android телефон во јули. Се појавија фотографии во живо од новата варијанта Плус и денес, ние се запознавме со вистинската работа. Покрај новоотворената Motorola One Zoom, еве го и Moto E6 Plus од Lenovo-Motorola како нова понуда за телефон со Android.

Moto E6 Plus е подобрена верзија на Moto E6. Доаѓа со спецификации и карактеристики кои се скоро премија, но сепак одржуваат прифатлива цена. Тој може да се пофали со двоен систем на задните фотоапарати кој вклучува 13 МП со отвор на отворот f / 2.0 и сензор за длабочина од 2 MP, кој е добар за снимање bokeh.

Како и повеќето мобилни телефони денес, овој телефон е исто така опремен со режим за убавина во камерата. Користете за снимки во пејзаж, портрет или близок. Motorola одлучи да го направи Moto E6 Plus поголем од Moto E6 со 6,1 инчен екран со Max Vision HD +. Во горниот фронт сè уште има изрез кои имаат 8MP селфи камера со флеш флеш на екранот.

Мото Е6 Плус е подготвено со поголем екран, подобра камера 1

Тоа Мото Е6 Плус можеби малку поголем, но изненадувачки, полесен. Исто така е поудобно да се држите напорно. Изберете од четири засенчени бои: полиран графит, светла цреша, карибите сина и богата брусница. Овој телефон е опремен и со внатрешно складирање со слот за microSD картички за проширување на меморија до 512 GB.

Други посебни карактеристики на Moto E6 Plus вклучуваат скенер за заден отпечаток од прст, технологија за препознавање лице за безбедност, батерија што може да се отстрани 3000mAh и окта-јадрен процесор од 2.0 GHz. Овој телефон работи од Android 9 Pie OS надвор од кутијата. Мото Е6 Плус ќе биде објавен во Европа подоцна овој месец со ознака од 139 € (153 УСД). Веќе во Латинска Америка, достапна во водечките продавници за мало и преку Интернет.