Moto G игла, Мото Г удар во 2020 година со моќ и продуктивност

moto g stylus, tendangan daya moto g tahun 2020 dengan daya dan produktivitas

Веќе сме во вториот месец од оваа година, но за „Моторола“, штотуку започна 2020 година. Годината ја започна со експлозија со првиот мобилен телефон за преклопување, но пресудата за новата Motorola Razr сè уште чека преглед во реалниот свет. Во меѓувреме, оние што пропуштаат поконвенционални мобилни телефони на „Моторола“ не треба да чекаат премногу долго со моќта на Мото Г и Стилот Мото да донесат нешто познато и нешто ново за семејствата од средна класа.

Сме виделе истекувања на телефоните со голема стилови на „Моторола“, но сега е официјално. Мото стилот се позиционира како алатка за продуктивност и креативност, но не очекувајте ја способноста на С Пен овде. Внатрешниот стилус нуди поголема прецизност од прстите и работи совршено со најновата апликација на компанијата, Мото Белешка, која им овозможува на корисниците на стилот „Мото Г“ да ги снимаат своите мисли без да го отклучуваат телефонот.

Надвор од иглата, овој телефон работи на процесор Snapdragon 665 со 4 GB меморија и 128 GB експанзивно складирање. Motorola е доста горда на својот телефонски систем со три фотоапарати кој вклучува главен сензор со 48 мегапиксели Quad Pixel, 117-степени со 16-мегапикселна ултра широк агол на акциите, и 2-мегапикселна 2-мегапикселна Macro Vision. Сето ова се напојува со батерија од 4.000 mAh.

Споредено со тоа, моќноста на moto g звучи речиси обична, но ја продолжува линијата за фокусирање на батеријата. Со голема батерија од 5000 mAh, овој телефон се сместува себеси како достапен уред за забава, издржувајќи 150 часови музика или 27 часа видео бинга. Ова е во согласност со режимите на аудио и мобилниот телефон Dolby за да го блокираат мешањето додека играте игри.

moto g stylus, удар моќ moto g во 2020 година со моќност и продуктивност 1

Двата телефони доаѓаат во САД во пролет, достапни од трговците на мало, како што се Best Buy, B&H Photo, Walmart и Amazon. Стилот Мото Г ќе се продава за 299,99 $ додека Мото Г за 249,99 долари. Телефонот, исто така, ќе биде достапен подоцна во Веризон, Метро од Т-Мобиле, Република Безжичен, и, во однос на моторната моќност, на Xfinity Mobile.