Motorola го лансира новиот Moto 360 2019 по цена од 349,99 $

Motorola meluncurkan Moto 360 2019 baru dengan harga $ 349,99

Одеднаш, Motorola го оживеа оригиналниот Moto 360 со нов внатрешен, но со улов. Моторола не ги направи, но компанијата наречена eBuyNow ќе направи добро дело. Тој ќе се продава за 349,99 долари и ќе биде достапен од почетокот на декември со отворањето на прозорецот за нарачки од 12 ноември.

Мото 360 е една од првите паметни часовници за носење оперативен систем (порано Android Wear) што го отвори патот за заменлив оперативен систем Google. Но, ние никогаш не сме виделе нов часовник од марката по серија од 2 генерација до сега. Новиот Moto 360 што компанијата штотуку го објави е буквално оригиналот со нов ентериер.

Спецификации за новиот Moto 360 2019

Новиот Moto 360 го напојува Qualcomm Snapdragon Wear 3100 плус 1 GB RAM меморија и 8 GB внатрешно складирање. Овој часовник има завртена круна, која исто така вклучува копче за дејство што може да се прилагоди за да ги имитираат хаптиките на класичен часовник. Овој часовник ги спакува сите потребни сензори како што се акцелерометар, барометар, жироскоп, монитор на отчукувањата на срцето и сензор за амбиентална светлина. Исто така, пакува NFC за плаќања без контакт преку Google Pay. Други карактеристики за поврзување вклучуваат Bluetooth 4.2, WiFi и GPS.

2019 Moto 360 спортува 1,2 инчен кружен AMOLED екран со 390 x 390 пиксели и Gorilla Glass за заштита. Поддржува секогаш вклучен екран и има режим само за да го продолжи работниот век на батеријата до 3 дена. Случајот за часовници е изработен од не’рѓосувачки челик SUS316, додека каишот е присутен во PVD (сив челик и розово злато) или DLC (Фантом Црна) слој врз основа на бојата што ја изберете.

Овој часовник е отпорен на вода на притисок 3ATM и е компатибилен со уредите со Android 5.1+ и iOS 10.1+. Последно, но не и најмалку важно, таа спакува батерија од 355mAh што може да се наполни од 0-100% за еден час.

Извор