Motorola го претставува новиот Moto G7 2019: цени и спецификации

Motorola го претставува новиот Moto G7 2019: цени и спецификации

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Motorola го претставува новиот Moto G7: четири верзии за секоја потреба. Цени и спецификации Moto G7 2019: цени и технички спецификации

Мото Г7 2019 година

Моторола официјално презентиран денес неговото ново семејство на Мото Г7. 4 различни верзии за повеќе изведувачко, потопливо и интелигентно искуство.

Еве ги сите спецификации на сосема нови паметни телефони Мото Г7, Г7 Плус, Г7 Пауер и Г7 Плеј.

Тоа е за 4 уреди со висок квалитет и со премиум карактеристики, понудени како и секогаш по вистински прифатливи цени.

Но, ајде да ги видиме детално новите паметни телефони заедно.

Материјал и лист со податоци за Мото Г7 и Мото Г7 Плус

Тие се предводници на новата серија „Моторола“, два уреди што личат едни на други за технички спецификации: новата Мотор Г7 се монтира:

 • 6,2-инчен дисплеј со целосна HD + резолуција од 2.270 × 1.080 пиксели со изрез
 • процесор Окта-Core Snapdragon 632 со 4 GB RAM меморија и 64 GB складирање внатрешен (може да се прошири со MicroSD).
 • две Задни камери од 12 MP и 5MP со ефекти на замаглување, боја на спот, автоматско снимање на насмевки и леќи на Google
 • предна комора од 8 пратеник
 • поврзаност последна генерација со Bluetooth 5.0, Wi-Fi двоен опсег, но и LTE, USB-C порт
 • Батерија од 3.000 mAh со присуство на TurboPower технологија за побрзо полнење
 • ОС Андроид 9.0 пита претходно инсталирана во берзанска верзија

Некои дополнителни информации:

Фаќањето, креирањето и споделување на креативни содржини никогаш не било полесно благодарение на новата мото Г7. Видеата и сликите се оживуваат во рамките на неговиот 6,2 ”Max Vision Full HD + екран.

Системот со двојна камера од 12 MP е опремен со ефекти на замаглување, Слика боја, снимање на автоматско насмевка и Google леќи, со цел да ја ослободи целата креативност и да комуницира со светот околу нас.

Со 50% побрзи перформанси од претходната генерација, moto g7 е во состојба да се справи со најсложените задачи благодарение на супер реактивниот Snapdragon 632 Mobile Platform2.

Полнењето на TurboPower и целокупната автономија ви помагаат да се соочите дури и со најдолги креативни сесии.

И ново Corning Gorilla стакло му дава исклучителен изглед.

Нови Мото Г7 Плус наместо тоа, монтирајте:

 • 6,2-инчен дисплеј со капнување и иста резолуција од 2.270 × 1.080 пиксели
 • процесор помоќен од претходниот, тоа е Snapdragon 636
 • 4 GB RAM меморија и 64 GB складирање внатрешно проширување со MicroSD
 • 2 задни камери од 16 MP и 5 MP
 • Предна камера од 8 MP
 • иста поврзаност како и претходниот модел
 • батерија од 3.000 mAh
 • ОС Андроид 9.0 пита претходно инсталирана во берзанска верзија

Некои дополнителни информации:

Наменето да ги направи најдобрите фотографии досега и да остане во чекор со зафатениот живот, ново мото Г7 плус е целосно фокусирана на технологијата на врвна, одговорна камера. Малото движење или услови на слаба осветленост веќе не се проблем со системот со двојна камера 16MP опремена со оптички стабилизатор на слика.

Плус, новиот софтвер за камера и вештачката интелигенција ви помагаат да се фотографирате како професионалец со неверојатни карактеристики како што е Паметна композиција иФаќање автоматско насмевка.

Никогаш нема да мора да се грижите дека ќе пропуштите шут благодарение на автономијата на целиот ден со надополнување од 27W TurboPower што гарантира 12 часа автономија за само 15 минути.

И со процесорот Мобилна платформа Snapdragon 636, движењето g е најбрзо досега.

Неговиот нов дизајн со 6.2 ″ Max Vision дисплеј нуди импресивно искуство со содржина со Full HD + резолуција, засилен со стерео звучници Dolby Audio.

Лист за моќност и податоци за Мото Г7 Плеј и Мото Г7

Moto G7 Play и Moto G7 Power тие ќе чинат значително помалку од претходните и очигледно ќе имаат различни спецификации.

Монтирање на Мото Г7 Плеј:

 • дисплеј од 5,7 инчи со HD + резолуција од 1.570 × 720 пиксели и традиционално ниво (не паѓа)
 • процесор Snapdragon 632
 • 2 GB RAM меморија
 • 32 GB внатрешна меморија и MicroSD слот
 • Задна камера од 13 MP со PDAF автоматски фокус
 • Предна камера од 8 MP
 • поврзување со двоен опсег Wi-Fi модул, Bluetooth 4.2, LTE и USB-C порт
 • Батерија од 3.000 mAh
 • ОС Пита со Android 9.0 практично верзија на акции

Некои дополнителни информации:

Не се измамени од нејзината мала големина. На Мото Г7 игра тоа е концентрат на перформанси. Со процесорот Мобилна платформа Snapdragon 632, на Мото Г7 игра има 60% побрзи перформанси од претходната генерација3.

Компактниот дизајн има дисплеј од 5,7 5. UltraWide Max Vision HD + со формат 19: 9 што носи забава на дланката на вашата рака.

И, дури и да пристигне најважниот момент од вашиот живот, вие не би го промашиле благодарение на задната камера од 13 MP со автоматски фокус за откривање фази (PDAF) и без заостанување на блендата, што се фокусира на вашиот предмет во трепкање на око .

Мото Г7 моќност наместо тоа, како што подразбира името, тој има потенцијал во својот батерија со батерија од 5000 mAh што ќе им гарантира на корисниците значителна автономија (до 60 часа, односно два и пол дена со едно полнење).

Останатите технички спецификации го гледаат присуството на:

 • процесор Snapdragon 632
 • 3 GB RAM меморија
 • 32 GB меморија може да се прошири со MicroSD
 • 6,2-инчен дисплеј наречен Max Vision HD +
 • камери на Заден 12MP
 • Предна камера од 8 MP
 • Wi-Fi конекција со двојна опсег, Bluetooth 4.2, LTE, USB-C
 • ОС Пита со Android 9.0 практично верзија на акции

Некои дополнителни информации:

На моќност на мотор Г7, нов модел во мото-семејството, беше дизајниран да ја оспори слабата точка на паметните телефони: траење на батеријата.

Моќната moto g7 е опремена со врвна батерија 5000 mAh, така што можете да работите и да играте 60 часа (околу 2 и пол дена) со едно полнење. И кога е време за надополнување, можете да добиете часови автономија за неколку минути со технологијата TurboPower, да се вратите да го правите она што најмногу го сакате.

На извонредниот 6,2 ”Max Vision HD + дисплеј, можете да уживате во UltraWide слики и да ја користите целата батерија за да ги гледате омилените филмови, видеа и игри. Моќта moto g7 е поддржана од моќниот процесор за мобилна платформа Snapdragon 632 кој реагира брзо на сè што правите.

Мото Г7 2019: цени

Новата генерација на паметни телефони мото г. опремена е со ексклузив MotoExperience што го олеснуваат и забавуваат користењето на вашиот паметен телефон.

Едно копче навигација, неодамна редизајнирано, ги заменува копчињата за навигација со едноставна лента на екранот. Во комбинација со Пита со Android 9.0, на секој удар, допирот и притисокот реагираат подобро отколку порано.

Исто така, подобривме како се снимаат слики од екранот, сега можете да снимате поголеми слики од екранот на вашиот екран и веднаш да ги уредувате.

Со овие и други мото искуства како што се Брзото снимање, брзиот светилка и Внимателниот дисплеј, користењето на паметен телефон никогаш не било полесно.

Да заклучиме, ајде да видиме заедно цените на овие нови паметни телефони наскоро во Италија:

 • Мото Г7 почнувајќи од 249,99 € достапен од крајот на февруари на Amazon
 • Мото Г7 Плус почнувајќи од 319,99 € со достапност од крајот на февруари
 • Игра Мото Г7 почнувајќи од 189,99 € со достапност од крајот на март ексклузивниот ТИМ
 • Мото Г7 моќност почнувајќи од 229,99 € со достапност од крајот на февруари

Што мислам за тоа

Искрено Очекував нешто подобро.

Паметните телефони се многу економски како и секогаш, тие нудат интересен хардвер, но јас би очекувал нешто подобро подобри перформанси на процесори и малку поактивна батерија.

Добро, софтверот е зачуван и брзо се ажурира, но дизајнот и хардверот се јасно подобри.

Пред неколку години Motorola беше во можност да понуди исклучителна и недостижна вредност за пари / софтвер за други, но денес конкуренцијата е жестока: со 160 евра може да се купи Xiaomi Mi A2 Lite што е подобро од сите овие паметни телефони и чини половина. И има тони други Nokia паметни телефони со Android One кои нудат скоро идентични перформанси и цена.

Што мислите за тоа?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!