Motorola Moto E6s, основен опсег со 64 GB складирање

Motorola Moto E6s, kisaran dasar dengan penyimpanan 64 GB

Моторола проширете го најекономичниот каталог со нови достигнувања Моторола Мото Е6. И добрата вест е дека подобри и подобри донации спаѓаат во наједноставниот опсег. Како и high-end елементи во средниот опсег, и најевтините мобилни телефони исто така добиваат подобри карактеристики. Willе дознаеме за оваа нова опција од Линија Мото Е6, ние веќе го знаеме моделот Мото Е6 и Мото Е6 Плус.

Карактеристики на Моторола Мото Е6

Ајде да видиме Карактеристики на Моторола Мото Е6:

Екран и дизајн

Имаме голем екран, од Дијагонала од 6,1 инчи со HD + резолуција 1560 x 720 пиксели заедно со технологијата IPS LCD екран. Овој телефон е присутен на модерен начин Формат 19,5: 9 и има заштита од прскање P2i, во елегантен профил од само 8,6 mm.

Меморија, процесор и оперативен систем

Овој мотор со основен опсег е Медијатек Хелио П22, чипсет, кој сè уште цели на телефони од средна класа, секако. Ова е окта-јадро на 2 GHz Меморија на мотор E6s, добра вест е што не е оставена максимум 16 или 32 GB дадена на наједноставниот мобилен, туку е вклучена 4 GB RAM меморија со 64 GB ROM. И оперативниот систем е Андроид: 9 Паи.

Батерија

Со капацитет 3000 mAh, оваа батерија ветува добра автономија, нешто важно за тоа Моторола.

Камера

И системот за фотографија, исто така, обезбедува луксуз, со воведување на повеќе главни камери. Оваа камера има сензор 13 пратеник + 2 пратеник Оваа е наменета за bokeh, LED блиц и пристојна функција. тоа предната камера доаѓа со 8 MP За нарцистички. Тие се донации што тешко можат да се постигнат во долниот опсег, но тоа Моторола направија заедничка линија Е6.

Motorola Moto E6s доаѓа со двојна камера и 64 GB ROM

Поврзаност

Во поврзување имаме 4G LTE поддршка, Bluetooth 4.2 и Wi-Fi со двојна опсег (друга корист). Во врска, имаме традиционална USB порта и 3,5 милиметарски аудио приклучок. Има FM сензор за радио и отпечатоци за отклучување на мобилни телефони.

Цена на Моторола Мото Е6

Како за Цена на Моторола Мото Е6, нема да се смени од 100 евра за промена и ќе започне со продажба почнувајќи од 23 септември. Тоа секако наскоро ќе се прошири во Европа по многу слични цени.

Заклучоци и мислења за Моторола Мото Е6

Ново Моторола Мото Е6 Ова е мобилен телефон со основен опсег што ги подобрува елементите од овој опсег за да ни понудат повеќе можности по подобра цена, а тоа го вклучува и неговиот капацитет за складирање.

Официјална страница Моторола во Шпанија

Внесувањето на Motorola Moto E6s, основниот опсег со 64 GB складирање за прв пат беше објавено на Планетата мрежа.