Motorola Moto G8 Power, четири фотоапарати и дупка на екранот

Motorola Moto G8 Power, empat kamera dan lubang di layar

Сега е близу до сега MWC од Барселона, тоа Моторола Мото Г8 моќност тоа ќе биде еден од новите портфолио уреди на кинески / американски производители, а денес го гледаме во преглед.

Моторола Мото Г8 моќност, победа на фотоапаратот

Неофицијални слики од Моторола Мото Г8 моќност, објавени од 91 Мобили, прикажувајќи паметен телефон со класичен дизајн и, за жал, многу сличен на десетици производи кои веќе се на пазарот. Дизајнот на главниот сектор за фотографија, кој може да се потпира на четири камери, бара повеќе од еден гест Моторола Еден Макро, што можете да го видите на фотографијата подолу.

Моторола Мото Г8 моќност, четири камери и дупка на екранот 1

Променете ги поставките за LED блиц, кои на Motorola Moto G8 Power се поставени веднаш до четири сензори, секој од 2 Mpx макро, агол со широк 8 Mpx, стандарден 16 mpx и 8 Mpx телефото. Предната камера од 25 Mpx е „домаќин“ од класичен форро на дисплејот, во горниот лев агол. Како типичен модел на моќност, Motorola Moto G8 Power ќе биде опремена со батерија од 5000 mAh. Подолу се дадени спецификациите (сè уште чекаат официјална потврда) за главните технички карактеристики.

  • Екран: 6,36 инчи, FullHD +, дупка во горниот лев агол
  • Процесор: Snapdragon 665
  • RAM меморија: 4 GB
  • Меморија: 64 GB
  • Главна преграда за фотографија: 16 Mpx главна, 2 Mpx макро, 8 Mpx широк агол, 8 Mpx телефото
  • Предна камера: 25 Mpx
  • Батерија: 5.000 mAh со полнач од 18 вати
  • Оперативен систем: Андроид 10 акции

Остани тука!