Motorola One Action ќе биде лансирана во Индија на 23 август

Motorola One Action akan diluncurkan di India pada 23 Agustus

Motorola е еден од креаторите на паметни телефони со ограничен буџет, но последните неколку години не им беа лесни. Мото не може да одговара на цената на кинеската конкуренција и уредот не е многу иновативен. Претстојната акција Мото една ќе има за цел да ја промени кога ќе слета во Индија на 23 август, преку Флипкарт.

Една акција е дел од новата серија „Он-телефон“ на „Моторола“ која нагласува еден посебен аспект на мобилниот телефон на уникатен начин. За акција, ова вклучува интересна акциона камера и кинографски екран од 21: 9.

Спецификации за моторола една акција

Moto One Action е сеопфатен паметен телефон од средна класа во однос на внатрешните спецификации. Интересните битови започнуваат со дисплејот. Нашиот 6,3 инчен IPS LCD панел со дополнителен висок сооднос 21: 9. Ова го прави овој телефон прилично тесен од една до друга страна и е идеален за конзумирање на кинеска содржина како филмови. Има голема дупка за предната камера во горниот лев агол.

Одржување на сè што работи е окта-јадниот чипсет Samsung Exynos 9609 заедно со 4 GB RAM меморија. Складирањето е поставено на 128 GB што може да се прошири преку microSD. Во Индија, Moto One Action ќе стане уред со Android One со тоа што ќе работи чиста верзија на Android 9 Pie.

Што се однесува до фотоапаратите, Motorola One Action има три од нив, со главен сензор 12MP f / 1.8, сензор за длабочина од 5 MP и трета ултрависна камера што може да се користи за фотографии и видеа. Не само тоа, оваа акциона камера е ротирана за 90 степени, овозможувајќи ви да снимате широко филмско видео дури и додека го држите телефонот исправен, во ориентација портрет. Селфи камерата е стрелач од 12 MP.

Батеријата е оценета 3.500 mAh и поддржува брзо полнење од 10W преку USB Type-C. 3,5 милиметарскиот приклучок за слушалки сè уште е таму.

Цена на Моторола Една акција во Индија

Moto One Action беше лансирана на глобалниот пазар пред само една недела по цена од 290 УСД, која беше претворена во околу 21,000 РС. Очекувано малопродажба по иста цена или малку пониско при пристигнување во Индија.