Motorola One Action Price, Спецификации за истекување Благодарение на краткиот список на германскиот Amazon

Motorola One Action Price, Specifications Leak Thanks to Brief Listing on Amazon Germany

Motorola One Action кружи во гласини веќе неколку месеци, и ако може да се верува на нов извештај, тогаш е откриена цената и достапноста на претстојната слушалка на Мото, сето тоа благодарение на невнимателните грешки на Амазон Германија. Оттогаш е откриена страницата на Амазон од списокот со активности на Motorola One, но е предоцна затоа што детали за спецификациите и сликите на мобилниот телефон излегоа на Интернет во светот.

Според извештајот на WinFuture, Motorola One Action е наведена на веб-страницата на Amazon Germany под името на нејзиниот претходник, Motorola One Vision. Овој паметен телефон се очекува да биде лансиран заедно со другите уреди Моторола Еден како дел од програмата Андроид Еден за време на ИФА 2019 што е предвидено да се одржи од 6-ти до 11-ти септември. После ова, мобилните телефони треба да бидат достапни од 13 септември, тврди „WinFuture“ да го цитира Амазон. Овој телефон ќе има цена од 299 евра за варијантата 4 GB RAM + 128GB, но истекувањето покажува дека ќе има поевтина конфигурација со 3 GB RAM меморија со 32 GB или 64 GB внатрешно складирање.

Според истекувањето, главните спецификации на Motorola One Action вклучуваат ист Exynos 9609 SoC, кој исто така се најде на Motorola One Vision. Она што е уште повеќе исто е 6.3-инчниот екран со целосна HD + резолуција (1080×2520 пиксели) кој има дизајн со дупка и сооднос на аспект на екранот 21: 9. Капацитетот на батеријата е поставен на 3.500 mAh многу малку во споредба со сегашните стандарди.

Она што ја разликува акцијата Motorola One од Motorola One Vision е задната камера. Исцедената слика јасно покажува дека има три поставки на задната камера на Motorola One Action за разлика од двете поставки на фотоапаратот кои се наоѓаат на Motorola One Vision. Трите нови поставки на фотоапаратот се состојат од главна камера од 13 мегапиксели, спарена со сензор за длабочина, и, конечно, трет леќа со широк агол со видно поле од 117 степени, што се нарекува „Action Cam“. Селфи камери од друга страна се верува дека имаат иста резолуција (13-мегапиксели) како главната задна камера.