[MWC 2019] Sony исто така ќе го претстави Xperia XA3: „далечинскиот управувач“ на паметниот телефон

[MWC 2019] Sony исто така ќе го претстави Xperia XA3: „далечинскиот управувач“ на паметниот телефон

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Не, не е шега, но е реалност, каде на следниот MWC 2019 Сони би можел да претстави многу долг паметен телефон, кој би можеле да го споредиме со далечински управувач. Еве го Xperia XA3

[MWC 2019] Sony исто така ќе го претстави Xperia XA3: „далечинскиот управувач“ на паметниот телефон

Се појави на мрежата пред неколку недели, а сега се појавува во некои рендери посветени на печатот, ил Sony Xperia XA3 со дисплеј во формат 21: 9 може да се претстави на можното MWC 2019 година на Барселона и од фотографиите е една многу долг паметен телефон тоа нужно ќе мора да биде користено со две раце.

Особениот фактор на форма на новиот дисплеј Xperia XA3 Тоа е секако божји датум за светот на кино, со видеа и мултимедијални содржини се гледаат на уште поискусен начин, но мислам дека 18,5: 9 веќе е „издолжен“ формат и дека за мобилен уред 21: 9 не прави употребливост со едната рака екстремна употребливост.

Значи Сони навистина сака да го надомести тоа, и ова MWC 2019 година, што ќе се одржи на крајот на февруари, секако ќе се види презентацијата наXperia XZ4 надвор од тоа Xperia XA3 што, сепак, би можело да привлече луѓе кои гледаат многу видеа во движење благодарение на дисплејот Кино Широк.

Всушност, од рендерите се чинеше дека Xperia XA3 го има рабовите отсутни од три страни, додека во врв се појавува грдо, густо ед грозен црн бар во која се наоѓаат сензори и предна камера, но кој „се протега“ уште повеќе овој уред кој е навистина далечински управувач.

На ниво на хардверXperia XA3 ќе има процесор Qualcomm Snapdragon 660 со 4 GB RAM меморија и 64 GB внатрешна меморија напојува со а батерија од 3500 mAh е поврзаност обезбедено со Wi-Fi 802.11 двојно-опсег на а / б / г / н / а, Bluetooth 5.0 Ниска енергија, GPS, GLONASS, BeiDou и 4G VoLTE, порт USB Type-C а исто така и двата звучници на дното.

Цена на Sony со среден опсег околу 500 евра. Назначување на 25 февруари.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!