MWC 2020: Nvidia исто така го откажа учеството како резултат на коронавирус

MWC 2020: Nvidia juga membatalkan partisipasi karena coronavirus

Покрај неколку други изложувачи на трговското шоу MWC 2020, Nvidia нема да учествува заради вирусот на корона. Безбедноста на нејзините вработени е поважна за компанијата. Кинеската компанија ЗТЕ можеби се предомисли.

Мобилниот светски конгрес е премногу опасен за многу компании заради вирусот на корона. Сега производителот на графичкиот процесор Nvidia објави дека нема да испраќаат вработени на изложбата во Барселона. “Обезбедувањето на безбедноста на нашите колеги, партнери и клиенти е наш најголем напор“, објасни компанијата во соопштението за јавноста. Nvidia можеби ќе сака да се фокусира на новиот телекомуникациски стандард со мотото на Nvidia во 5G.

Оваа компанија не е единствената што останува подалеку од MWC 2020. Телекомуникациската компанија „Ериксон“ исто така откажа поради претпазливост против вирусот корона. Оваа компанија е обично еден од најголемите изложувачи на изложбата и има неколку илјади посетители секоја година. Јужнокорејската компанија LG исто така објави дека нема да патува во Барселона поради вирус. LG сака да покаже нови производи на изложбата.

TEе дојдат ZTE и Huawei

Првично изгледаше како кинескиот производител на паметни телефони ZTE, исто така, сакаше да го откаже учеството на изложбата. Сепак, компанијата, со седиште во Кина, извор на појава на појава на коронавирус, планира да продолжи да се појавува на MWC 2020 како што беше претходно планирано. Ова важи и за кинеската компанија Хуавеи, чии вработени пристигнале 14 дена пред настанот и работеле таму под надзор. Ова е да се осигури дека изложувачите на Huawei не се заразени со вирус. Сличен пристап постои и Објаснет е активниот Твитер на ZTE.

Вирусот на корона е забележан дека има период на инкубација од околу две недели. Инфицираните луѓе не можат да покажат симптоми и сè уште да инфицираат други луѓе. Се вели дека стапката на смртност на вирусот корона е околу 2 проценти. Не е целосно јасно како се шири оваа болест, тоа е само што лесно се шири.

Американскиот весник „Вашингтон пост“ користи неоткриена експертска проценка. “И покрај тоа што се пријавени 2.000 случаи, 100.000 луѓе веќе можат да бидат болни„Се вели. Изложби како MWC се можност вирусите брзо да се шират затоа што меѓународните гости се на многу мал простор.

Извор: Голем

реклама: Активен смартфон на Амазон Откријте.Исто така популарно кај читателите на Areamobile: Фотографија од сигурен извор што треба да прикаже нов паметен телефон од „Моторола“.компанија

Моторола: Паметен телефон 5G со приказ на водопад на MWC

Новите предводници на „Моторола“ ќе бидат пуштени на пазарот со целосен приказ на водопади и чипсет на резолуцијата. X50 Pro 5G: Предводник на изданието на Realme на MWC 2020. На фотографијата можете да ја видите X50 Realme.компанија

X50 Pro 5G: Бродовите Realme објавени на MWC 2020

Realme веројатно ќе го претстави новиот предводник на паметен телефон X50 Pro 5G на MWC2020. Ова го покажаа и претходните гласини. Избувнувањето на вирусот корона во Кина сега влијае и на Конгрес за мобилни Word. Со LG и ZTE, првата компанија го откажа нивното учество во MWC 2020.тема

[Pembaruan: ZTE berpartisipasi dalam MWC] Корона вирус: LG и ZTE го откажаа учеството на MWC 2020

Со LG Electronics и ZTE, првите производители го откажаа своето учество во трговското шоу за мобилни телефони MWC 2020 заради вирусот на корона.

назад

1 2 MWC 2020: Nvidia исто така го откажа учеството затоа што coronavirusImage галеријата за “MWC 2020: Nvidia исто така го откажа учеството заради коронавирус”