Need For Speed ​​Heat ќе пристигне на компјутер, PS4 и XB1 8 ноември – Детали, Слики од екранот и приколка

Need For Speed ​​Heat ќе пристигне на компјутер, PS4 и XB1 8 ноември - Детали, Слики од екранот и приколка

Electronic Arts and Ghost Games денес објавија нова итерација на сериите „Need For Speed“, која ќе пристигне на компјутер преку Origin, PlayStation 4 и Xbox One на 8 ноември.

Играта „Потребна за брзина на топлина“ се продлабочува и проширува сè што на навивачите им треба Loveубов за брзина: експресивна персонализација, автентична урбана култура на автомобили и длабински наративи што ве обвитуваат во играта.

Потреба за брзина на топлина превезувајќи навивачи во Палм Сити, нов отворен свет каде што се собираат улични тркачи за да ги направат своите имиња познати. Во текот на денот, играчите се натпреваруваат во „Спедаунс“ на Speedhunters, официјално натпреварување каде што добиваат пари за да ги прилагодат и подобрат гаражите со високи перформанси. Навечер, играчите ризикуваат сè за да ја градат својата репутација на улични трки каде група на корумпирана полиција шета по улиците, подготвени да фатат тркачи и да ги преземат сите свои профити. Патиштата, ризиците и атракциите никогаш не завршуваат во оваа титула за улични трки каде играчите можат да одат по патот со својот тим, да ја пополнат својата гаража со извонредни автомобили и да го направат овој град свое игралиште.

„Ние им нудиме на играчите повеќе избори од кога било досега за да бидат уникатни и да се направат познати“, рече Рајли Купер, креативен директор на Ghost Games. „Нашите обожаватели објаснија дека сакаат повеќе автомобили, повеќе прилагодувања и повеќе предизвици, затоа се најдовме во подобрување на сите аспекти, од стил на карактер, до перформанси на возилото и стил на возење; Ние ја храниме креативноста на сите со оваа нова игра. »

„Не застанувајте за денот и ризикувајте сè во текот на ноќта во„ Потребна е брзина на топлина “, игра на улични трки каде законските граници згаснуваат кога станува мрачно. За тој ден, Палм Сити го слави Speedhunters Showdown: официјален натпревар каде ќе освоите средства за да ги прилагодите и подобрите автомобилите со високи перформанси во вашата гаража. Во текот на ноќта, интензитетот се зголемува со нелегални улични планови кои ќе ја подобрат вашата репутација и ќе ви овозможат пристап до поголеми трки и подобри делови. Но, не верувај во тоа … полицијата те чека и не секој ќе игра фер. »

За да го прослават ова пристигнување, обожавателите кои го купуваат стандардното издание пред продажбата ќе го добијат Mitsubishi Evolution X K. Edition. Со Deluxe Edition, три возила на K Edition.Од друга страна, секој што ќе порача нарачка за Speed ​​Heat во играта за брзина на созревање во различен формат, ќе добие дополнителен попуст од 10% како награда за лојалност.

Потребна е книга за брзина ™ Heat Standard edition и прифати:

 • Mitsubishi Lancer Evolution X K. Edition автомобил како почетен автомобил

Прочитајте го изданието Делукс и внимавајте на потребата за брзина at Топлина од:

 • Ран автомобил
  • Првичното издание на Mitsubishi Lancer Evolution X, автомобилот беше достапен уште од самиот почеток во гаражата на играчот
 • Три други автомобили со издание на КС не се заклучени од напредокот
  • Верзија за BMW i8 Coupe KS, достапна на ниво REP 10 во гаражата на играчот
  • Edition Mercedes C63 AMG Coupe K., достапен на ниво РЕП 14 во гаражата на играчот
  • Изданието Chevrolet Corvette Grand Sport KS, достапно на ниво РЕП 18 во гаражата на играчот
 • Четири ексклузивни костуми за карактери, достапни за прилагодување на карактерите, можат да се разменуваат и да се совпаѓаат со машки и женски аватари
 • Зголемена РЕП и БАНКА
  • Наградите за РЕП се зголемија за 5%
  • Апрецијацијата на Банката се зголеми за 5%

оригинал

Потреба за брзина на топлина Willе биде достапен на 8 ноември 2019 година за Xbox One, PlayStation® 4 и компјутер. Играјте пред другите на 5 ноември 2019 година со EA Access and Origin ™ Access Basic Можете да уживате до 10 часа игра како дел од тест сесија или да се претплатите на Origin Access Premier за да добиете пристап до целосни игри на компјутер.