Netflix ги зголемува цените во Италија?

Netflix ги зголемува цените во Италија?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Netflix тестира нови цени за месечни претплати во Италија. Еве колку се зголемуваат трошоците за претплатата на Netflix во Италија

Цените на претплатата на Netflix се зголемуваат

Лоши вести доаѓаат за сите италијански клиенти што ги имаат претплата на Netflix или кои сакаат да се претплатите за нова.

Стравувањата од изминатите неколку месеци, всушност, стануваат реалност и кај нас.

Што зборувам?

Едноставна: Netflix ги зголемува цените на претплати во Италија, барем за некои клиенти. Ајде да видиме во детали што се случува.

Зголемувањето на Netflix наскоро?

Како што се случи во САД пред неколку недели, популарната Видео Netflix услуга за стриминг на побарувачка Е официјално тестирање од малку различни цени на италијанска територија.

Ова во основа значи дека Netflix тестира зголемување на цените на своите претплати исто така и во Италија. Накусо, можеби и Италијанците плаќаат повеќе во иднина за да продолжат со користење на Netflix.

Засега тие се само тестови, но ајде да видиме колку би можеле да ги зголемат трошоците за претплата на Netflix во Италија, сепак, сеќавајќи се дека засега е само ТЕСТ.

Зголемување на трошоците за претплата Netflix – март 2019 година

Без да губат премногу време, ова би можело да биде новите трошоци за претплата на Netflix во сила во наредните месеци во Италија:

  • база до 8,99 евра наместо 7,99 евра
  • Стандард до 12.99 евра наместо 10,99 евра
  • Премиум до 16,99 евра наместо 13,99 евра

Тоа е за навистина големи зголемувања, како што можеш да видиш!

Диференцирани зголемувања за различни клиенти

И најневеројатната работа е тоа за некои корисници трошоците за претплата се чини дека се уште поголеми:

  • месечната цена се зголеми за 2 евра за претплатата база
  • 3 евра повеќе за планот Стандард
  • 4 евра повеќе за тоа Премиум

споредено со тековните цени на списоците, за месечна цена соодветно 9,99 евра, 13,99 евра и 17,99 евра врз основа на избраната претплата.

Јасно е дека ова е уште поголемо зголемување што корисниците сигурно нема да го прифатат поволно, напротив!

Официјален одговор на Нетфликс за скокање

така е Netflix го оправдува ова зголемување на цените на претплатата диверзифициран меѓу различните клиенти:

„Тестираме малку различни цени за подобро да разбереме како нашите потрошувачи ја оценуваат Netflix.

Не секој ќе го види овој тест и ние можеби нема да ги примениме овие цени над тестот.

Нашата цел е да се осигураме дека Нетфликс секогаш има голема вредност за парите “.

Во основа, Netflix Italia потврди дека се во тек тестовите во кои компанијата се обидува да разбере колку и како може да ја зголеми цената на претплатата во Италија.

За сега само тестирам, но јас сум прилично сигурен дека во иднина сето ова ќе се претвори во зголемување на цената на претплатата (иако се надевам дека не сум во право).

Во заклучок

Како што се очекуваше, како што е наведено од Нетфликс различните цени на додавањата би биле само тестови да разбере како потрошувачите можат да реагираат на овие различни месечни трошоци за претплата.

Ние сепак ќе видиме како работите ќе се развиваат во Италија, иако тоа го знаеме ЗА ВИСОКО во САД, трошоците за претплата на Netflix се зголемија пред неколку недели

Еве, само за споредба, цените на Нетфликс во САД по зголемувањето:

  • Основниот план отиде од 7,99 $ на 8,99 $
  • Стандардниот план од 10,99 $ а 12,99 $
  • Премиумот отиде од 13,99 $ на 15,99 $.

Дали тоа ќе биде случај и за Италија? Ќе видиме.

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!