Netflix го активира споделувањето филмови и ТВ серии во Instagram Stories

Netflix го активира споделувањето филмови и ТВ серии во Instagram Stories

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Нетфликс и Инстаграм најдобро се интегрираат нудејќи споделување на ТВ серии и филмови на социјалната мрежа на слики каде можеме да ги видиме нашите омилени емисии меѓу приказните

Netflix го активира споделувањето филмови и ТВ серии во Instagram Stories

Ново функционалност во споделување на Приказни на Инстаграм каде ќе биде можно да се даваат и примаат совети за ТВ серии и филмови на Netflix споделување на она што го гледаме или би сакале да го видиме на најчесто користената платформа за видео стриминг во светот.

Ние можеме споделете ги омилените ТВ серии или Филм што гледаме навечер на Нетфликс исто така меѓу приказните на Инстаграм. Функцијата е ал во моментов само на iOS но наскоро исто така ќе бидат достапни на Андроид

За користете ја удобната функција, од апликацијата Netflix, избирање на функцијата на споделување, ќе мора да го изберете Приказни на Инстаграм или дури и директна порака, која ќе го испрати контактот до Наслов и плејбејл на содржината што сакаме да ја споделиме.

На ново копче е вклучена на секоја страница од содржината, како што се филмови и ТВ серии, каде со неколку кликања ќе можеме да ја споделиме содржината со наши следбеници со Наслов, Л ‘слика и секако линк на содржината што ќе се поврзе со Netflix.

Корисна карактеристика за препорака или споделете го она што го гледаме вечерта на Нетфликс во секое време со пријателите на Инстаграм на Нетфликс.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!