Netflix ја започнува претплатата за само 3,20 €: Еве ги сите детали

Netflix ја започнува претплатата за само 3,20 €: Еве ги сите детали

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Во Netflix привлекува воздух на револуција и помеѓу зголемувања на неговите претплати, откажани ТВ серии и нови серии кои не привлекуваат повеќе корисници, еве започнува ефтина претплата за само 3,2 евра

Netflix ја започнува претплатата за само 3,20 €: Еве ги сите детали

Нетфликс се подготвува да започнете нова претплата што ќе се додаде во другите три веќе достапни. Тоа ќе биде новата ниска цена за претплата на Netflix што ќе ја има од својата супер агресивна цена иако со некои ограничувања.

Навистина за себе 3,2 евра месечно корисниците кои ќе се приклучат на претплатата ќе можат да го видат ТВ серии, филмови Netflix и документарни филмови од вашиот паметен телефон во SD квалитет. Во моментот, цените на претплатата на Нетфликс се следниве:

  • Основна претплата – СД оди од 7,99 евра
  • Стандардна претплата – ХД од 10,99 евра
  • Премиум претплата – 4К од 13,99 евра

Според тоа, новиот план би бил вистинско ниво на влез за да се даде можност да се видат ТВ серии и филмови на Нетфликс. Всушност,претплатата од 3,2 евра ќе овозможи:

  • Погледнете ги филмовите и ТВ сериите само на Паметен телефон
  • Пристапете до содржината на Само 1 уред тоа е регистрирано, а не на другите
  • Погледнете ја содржината само во SD квалитет
  • Не може да биде споделени

Да се ​​прецизира дека во моментотПретплатата од 250 рупии (3,20 евра по тековниот курс) ќе биде активна само во Индија, но се надеваме дека ќе пристигне и во други земји и со сите ограничувања на случајот, се чини дека е одлична иницијатива, само за да им овозможи на сите пристап до содржината на Netflix во движење и на паметните телефони за да го прошират својот пазар.

Така, Нетфликс почнува да ги зголемува уделите бидејќи сега е таму конкуренцијата е сè повеќе немилосрдна, видете „Епл“, „ВорнерМедиа“, „Дизни“ и други системи овде што „Нетфликс“ сака да се кандидира за покритие со претплата создадено ад хок, ниска цена и што привлекува сè повеќе корисници.

Дали би купиле таква претплата?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!