Newе биде откриен новиот рендерирање на претстојните Motorola Moto G8 и G8 Power

Rendering baru dari Motorola Moto G8 dan G8 Power mendatang akan terungkap 1

Се чини дека сето тоа укажува на тоа дека познатата компанија планира да нè изненади со следниот уред, Motorola Moto G8 и G8 Power. Запомнете, ова лансирање на дизајн се очекува да се случи пред неколку месеци. Сепак, откриено е ново рендерирање што несомнено произведува големи очекувања на пазарот.

Точно, „Моторола“ создаде два модели кои се доста комплетни и интересни за да се започне оваа 2020 година. Ова е со цел да се биде протагонист на брендот и силен ривал за другите компании. Покрај тоа, изданијата Moto G8 и G8 Power обезбедуваат различни стилови за лесно да се прилагодат на преференциите на секој корисник. Следно, ние ви ги кажуваме сите детали за овој ветувачки терминал:

TE PUEDE INTERESAR: Filtrados los posibles Pixel 4a: dos modelos diferentes con 5G 

Што е ново за Motorola Moto G8

Новиот рендерирање на претстојните Motorola Moto G8 и G8 Power ќе биде откриен 2

Motorola постави стандарден и функционален концепт за Moto G8. Во тој случај, тоа ќе биде придружено со а LCD панел со HD + карактеристики кои нудат длабок карактер 6,39 инчи. Исто така, внатре се издвојува а Процесор Qualcomm Snapdragon 665 За подобри перформанси. Во врска со неговиот капацитет на складирање, тој ќе пристигне во две презентации од 32 или 64 GB и 2 или 3 GB RAM меморија.

Според најновиот протек, има Моторола Мото Г8 Предна камера од 8 мегапиксели со отворање f / 2.0. Исто така, ја интегрира камерата на задниот дел со сензор од 16 MP, f / 1.7, широк агол 8MP, f / 2.2 и макро 2MP f / 2.2. Од своја страна, има Батерија 4000 mAh со брз систем за полнење од 10W. Покрај тоа, таа нуди можност за отворање преку физички читач за отпечатоци од прсти.

Карактеристики на едицијата Moto G8 Power

Нови телефони на Motorola: Moto G8 и G8 Power ќе пристигнат со одлични спецификации на пазарот.Нови телефони на Motorola: Moto G8 и G8 Power ќе пристигнат со одлични спецификации на пазарот.

Навистина, на физичко ниво на завршна обработка Motorola Moto G8 и G8 Power се слични. Сепак, ова издание нуди извонредно искуство во споредба со неговиот претходник. Мото Г8 моќност интегриран a LCD екран од 6,36 инчи со FullHD + резолуција. Исто така, ќе има Процесор Qualcomm Snapdragon 665. Овој паметен телефон се управува со 64 GB меморија и 4 GB RAM меморија.

Друга точка, генерирана од овој модел на Моторола, се фокусира на резултатите од фотографијата. Добро, активирајте го оној Предна камера од 25 мегапиксели Идеално за селфи. Како и да е, а квадратни задни леќи според 16 + 8 + 2 мегапиксели за фотографирање со многу добар квалитет. Важно е да се спомене дека, имате Батерија од 5000 mAh и брз товар од 18W. Конечно, двата уреди ќе имаат поддршка Андроид 10.

Засега не се познати повеќе детали за официјалниот датум на издавање и цената. Можеме да почекаме само неколку недели за да дознаеме повеќе детали за тоа; Затоа останете поврзани со Club Tech.

Извор: XDA

Запознајте ги најновите во светот на технологијата, приклучете се на Club Tech на Твитер Фејсбук Телеграма