Nike Training Club, апликација за обука како Роналдо ова лето

Nike Training Club, aplikasi untuk berlatih seperti Ronaldo musim panas ini 1

Nike Training Club, апликација за обука како Роналдо ова лето 1

Обично, циклусот Фитнес оди нешто вака: во Нова година ветуваме дека ќе се регистрираме за теретана и ќе бидеме фит пред Велигден. Потоа одиме 1 или 2 дена / недела / можеби месеци, но заминуваме пред Велигден. Потоа, со првото загревање, брзајте, но летото е исправно и ништо не може да се стори. Причината, затоа што иако веќе бевме во август, календарите се бесмислени и секогаш се добри во спортот. Вашиот проблем е што не знаете од каде да започнете? Ова е апликација која ви помага.

Апликација за обука на Најк, личен тренер

Претставено од самиот Кристијано Роналдо пред неколку лета, официјалната апликација за бренд Најк е апликација за Паметни телефони со Android и iOS служат бесплатно како дигитален личен тренер NTC (Апликација за обука на Најк) доаѓа со повеќе од 150 бесплатни вежби, разни видови предизвици низ целото тело, од јачина и издржливост до мобилност и јога и “помош на нашите обучувачи за наставници на Најк Елита во секоја вежба„Значи, може да се прилагоди за оние кои вежбаат со години или за оние кои штотуку започнуваат или размислуваат да го сторат тоа.

Внесете и запишете ги сите активности што ги сакате, како кошарка, предење, студиски часови и многу повеќе, за да можете да следите обука што исто така може да се синхронизира со обуката со Google Fit.

Предноста на оваа апликација е повеќе вежбање Клуб за обука на Најк, повеќе персонализирани ќе бидат препорака за вас, така што ќе можете да започнете со обука со персонализирана програма која ве води и што одговара на вашиот напредок, вашиот распоред и други активности. Меѓу другите рутини, НТЦ вклучува:

  • Вежбата е фокусирана на делови од телото, како што се абдоменот и градите, рацете и рамената, задникот и нозете
  • Бокс, јога, сила, издржливост и подвижност
  • Вежба од 15 до 45 минути
  • Почетници, средно и напредно ниво
  • Низок, среден и висок интензитет
  • Вежбајте само со тежина и со лесна и комплетна опрема
  • Опции засновани врз основа на време или повторување

Воз со Кристијано Роналдо

Останете, проширете, согорувате маснотии, опуштете се, најдоброто нешто во врска со НТЦ е разновидноста на вежби и стилови што ги создава, и е потполно бесплатна. И како кулминација е можно да се добијат рутински тренинзи на познати спортисти и познати актери и пејачи и исто така да бидат мотивирани од Роналдо споменати погоре.праша Серена Вилијамс, комичар и актер Кевин Хартпејач Ели Голдинг, основа на Кливленд Кавалирс од НБА Кири Ирвинг, професионален играч на голф Рори Мекларојиграчи на топки Алекс Морган или Ештон Ејтон, поранешен американски атлетичар во Деклалон се смета за најкомплетен спортист во историјата, па затоа е како некој да тренира од негова страна.

Преземете го клубот за обука Nike + за Android

Преземете го клубот за обука Nike + iOS