Nintendo 3DS емулатор за Android: НАЈДОБРИОТ е Citra

Nintendo 3DS емулатор за Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали барате емулатор за Nintendo 3DS на Android? Еве го најдобриот што треба да го преземете БЕСПЛАТНО. Играјте Nintendo 3DS на Android со Citra

Citra Nintendo 3DS емулатор за Android

ЗАБЕЛЕУВА CЕ ЦИТРА ОД ПРОДАНИЧКИОТ ЧАС

Одлична, одлична вест доаѓа за сите корисници кои сакаат да си играат со Nintendo 3DS.

Всушност, веќе неколку часа е Програмата Citra достапна на Play Store, најдобар Nintendo 3DS емулатор за Android.

Ова значи дека од денес ги имаат сите корисници Nintendo 3DS-игрите можат да ги лансираат на Android без никакви тешкотии.

Во минатото, разни програмери се обидоа креирајте Nintendo 3DS емулатори на Android преку неофицијално пренесување на Citra (веќе е достапно некое време за Виндоус компјутер), но од денес нештата се менуваат целосно бидејќи програмата беше официјално донесена на Android.

Па што чекаш?

Ако сакате да играте Nintendo 3DS и сакате да го играте и на Android, трчајте до Play Store и преземете ја Citra!

БЕСПЛАТНИТЕ ЦИТРА ОД ПРОДАБАТА НА СЛУБАТА

Како работи Citra?

Многу добро.

Јас направив неколку тестови на OnePlus 8 Pro и сè работи без проблеми, на 60 FPS.

Да се ​​направи емулаторот да работи добро, програмерите препорача барем еден процесор SnapDragon 835 (или еквивалентен).

Друг предуслов е имајте барем Android 8 или понова верзија.

Колку чини Citra?

Преземањето е бесплатно, но мора да платите 4,99 $ за отклучување на некои одлики на Премиум кои, за сега, вклучуваат тема на темниот режим и општо подобрување на графиката.

Како да ја преземете Citra бесплатно?

Има многу веб-страници што ви овозможуваат да преземате испукани апликации за Android (дури и оние што вообичаено се плаќаат во Play Store или со набавки во апликација) на лесен и бесплатен начин.

Меѓу овие страници, исто така има и такви што ви овозможуваат бесплатно да ја преземате Cracked Citra бесплатно, со сите одлики Premium, отклучени (очигледно бесплатно).

Ако сакате да го сторите тоа, препорачувам да го прочитате нашиот напис: Како да преземете бесплатни апликации за Android

Сепак, запомнете дека е ИЛИГАЛНО да преземате испуштени апликации, па направете го тоа на ваш сопствен ризик.

Предностите на официјалната верзија на Citra за Android

Постојат многу карактеристики во официјалната верзија објавена денес, кои не беа достапни при пренесување. На пример:

  • има поддршка за амибо
  • постојат контроли на движење
  • има поддршка за микрофон и видео камера
  • има поддршка за игли

На кратко, предностите што ги нуди официјалната верзија на Citra за Android се навистина многу!

Видео

Каде да ја преземете Nintendo 3DS ROM-от за Citra?

Дали треба да преземете ROM и Nintendo 3DS игри за употреба со Citra на вашиот Android уред?

Нема проблем, еве ги најдобрите веб-страници каде што можете да ги најдете Nintendo 3DS игри за преземање бесплатно:

  • https://www.romulation.org/roms/3DS
  • https://romsforever.co/roms/3ds
  • https://www.ziperto.com/nintendo/3ds-roms/decryelled-3ds-roms/
  • https://portableroms.com/roms/3ds
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!