NJим Фудбал Спорт Тек: Одличен додаток на Коди за гледање бесплатно на фудбал

NJим Фудбал Спорт Тек: Одличен додаток на Коди за гледање бесплатно на фудбал

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

NJим Фудбал Спорт Тек: Одличен додаток на Коди за гледање бесплатно на фудбал

Се ажурира на верзијата 3.1 NJM Soccer, добар додаток за Kodi да види многу слободен фудбал

После неколкумесечен ќор-сокак, одличниот додаток се ажурира за да ви овозможи да водите многу спортски канали посветени на фудбалот. NJM Soccer доаѓа до верзијата 3.1 и како и сите други додатоци, ви овозможува да пристапите до многу добро зачуван и квалитетен список на канали што ги пренесуваат сите фудбалски натпревари. Додатокот веќе беше одличен и со ова ажурирање изгледа навистина стабилно.

Многу врски се присутни во Квалитет на SD, но во неколку случаи достапен е и HD стриминг висок квалитет и од она што го читаме на мрежата исто така на италијански јазик.

Користете NJејм Фудбал тоа е едноставно затоа што штом започнавме ќе се најдеме пред екран со сите настани поделени по канали и едноставно со кликнување на релевантната врска можеме да започнеме да се пренесуваме брзо и без непотребно забавување бидејќи стримингот е секогаш многу добар.

Инсталирајте NJM Soccer на Kodi

1. Додадете складиште за фузија на Kodi

Да го инсталираме додатокот на NJM Soccer што можеме додадете го складиштето Фузија одење во:

  • Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag доделување на име на наше задоволство како Фузија репо и кликнете на ДОБРО.
2. Додадете го складиштето Ехо во Kodi

Потоа, да продолжиме понатаму:

  • Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Fusion Repo (Или име што сте го дале на складиштето за топење) -> xbmc-repos -> english и кликнете на складиште.echo-2.XX.zip.
3. Инсталирајте NJM Soccer на Kodi

Конечно за да го инсталираме Mим Фудбал, пристапуваме до складиштето Ехо:

  • Систем -> Додаток -> Инсталирајте од складиштето -> Складиште за ехо кодери -> Додаток на видео -> NJM Soccer и кликнете на Инсталирај

Сега одете до главното почетно мени и дел Видео -> Додаток на видео пронајден NJејм Фудбал. Започнете го и уживајте во целиот спортски тек бесплатно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!