NJM Soccer for Kodi: Нови додатоци за бесплатно гледање на стриминг во фудбалот

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/NJM-Soccer-for-Kodi-Нови-додатоци-за-бесплатно-гледање-на.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Денес сакам да ве ажурирам на огромен број додатоци присутни за легендарниот Kodi што ќе ви овозможи да стримувате многу спортски канали посветени на фудбалот. Се вика NJејм Фудбал и како и сите други додатоци можете лесно да пристапите до списокот на канали што ги пренесуваат сите фудбалски натпревари. Многу врски се присутни во Квалитет на SD, но во неколку случаи достапен е и HD стриминг висок квалитет и од она што го читаме на мрежата исто така на италијански јазик

Ајде да го додадеме складиштето на Kodihttps://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999983_274_NJM-Soccer-for-Kodi-Нови-додатоци-за-бесплатно-гледање-на.png

Да инсталирате модифицирани додатоци ајде да го додадеме складиштето Магија (влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://repo.ares-project.com/magic/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Потоа, да одиме нагоре Систем -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Име на складиштето Магија и кликнете на складиште.апроект.

Сега одете до главното почетно мени и дел Видео -> Додаток на видео пронајден NJЕМ-Фудбал. Започнете го и уживајте во целиот спортски тек бесплатно.

Користењето на NJM Soccer е едноставно затоа што штом започнавме, ќе се најдеме пред екран со сите настани поделени по канали и едноставно со кликнување на поврзаната врска можеме да започнеме да работиме брзо и без непотребни забавувања бидејќи стримингот е секогаш многу добар.

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!