Nokia 4.2 достапна во Мексико: спецификации и цена

ZTE Axon 10 Pro en México, pantalla con mini notch

Компанија минатиот месец ХМД ГлобаТој најави вградување на неговиот нов уред да се кандидира во средниот опсег; зборуваме за нови Nokia 4.2, кој доаѓа со елегантни дизајни и неверојатни карактеристики, работи под најновата верзија на Android.

Карактеристики

Однадвор, гледаме елегантен дизајн во скулптурирано стакло и екран со 5,71-инчен сегмент од раб до работ, со добра резолуција од 720 x 1520 пиксели.

Внатрешната јачина доаѓа со осум-јадрен процесор, Snapdragon 439, кој исто така помага со 3 GB RAM меморија и 32 GB внатрешна меморија, плус слот за microSD картичка до 400 GB.

Двојна камера со 13 и 2 MP, со LED блиц и видео снимање на 10890p; додека предната селфи камера е 8 MP со HD видео. Во овој дел имаме одлични опции како вештачка интелигенција, софистицирана апликација за камера од Nokia 4.2 која успеа да го добие вашиот внатрешен уметник благодарение на режимите bokeh и HDR.

Nokia 4.2 розова во Мексико

Ова е Android 9, но со верзијата на Android One, која ќе ги има најновите Android иновации и најдоброто искуство во софтверот, покрај тоа, тие доаѓаат со тригодишни месечни безбедносни закрпи и две ажурирања на оперативниот систем.

Достапност

Nokia 4.2 пристигнува во Мексико во розова и црна боја, а достапна е и на Телцел, Мовистар како и на други продажни места по цена на Rp 4.499 долари пезоси.

Погледнете ги целосните спецификации на Nokia 4.2