Nokia 9 PureView: Сè што треба да знаете!

Nokia 9 PureView: Semua yang perlu Anda ketahui! 1

Можеби ќе биде тешко да се држите во чекор со сите предводници на Android што се натпреваруваат за да ви ги заработат парите во последно време, а кој може да се лизне под вашиот радар е Nokia 9 PureView.

Nokia 9 PureView не е совршен паметен телефон, но прави нешто што треба да го цениме – тоа е различно. Ова е веднаш видливо со петте поставки на фотоапаратот на задниот дел, впечатливиот дизајн, одличните хаптички повратни информации и чистиот софтвер.

Дали сте заинтересирани да дознаете повеќе за Nokia 9? Вие сте на вистинското место.

Прво, прво прочитајте го нашиот целосен преглед

Пред да направите нешто друго, треба да го прочитате нашиот преглед на Nokia 9 PureView.

Постојат многу работи што Nokia може да ги направи со овој телефон, со неколку интересни работи што се дизајнот, софтверот и неверојатниот пакет на задната камера. Во суштина, Nokia 9 е многу добар мобилен телефон.

За жал, постојат некои области каде што тој исто така се сопна. Nokia одлучи да го користи сензорот за отпечатоци на екранот, и додека видовме дека некои компании прилично добро ја користат оваа технологија, сензорот на Nokia 9 е бавен, несигурен и не е пријатно за употреба во најмала рака. Исто така, се напојува со застарен процесор, има слаби звучници, и покрај тоа што задната камера е силна, на фотографиите им треба многу уредување за да изгледа навистина неверојатно.

Погледнете го линкот подолу за да ги научите сите провинции и испади на 👇.

Nokia 9 PureView Прегледи: Пет одлични камери, еден голем проблем

Запознајте се со спецификациите на Nokia 9

Сега кога сте го прочитале прегледот на Nokia 9, следниот чекор е да ги разгледате спецификациите.

Nokia 9 е мешана торба во одделот за спецификации. Пакетот со пет камери е еден од најимпресивните што досега сме виделе, но процесорот Snapdragon 845 користен на мобилните телефони во 2019 година не е идеален.

Спецификации на Nokia 9 PureView: Пет камери и Android One

Ете го пет камерата зад

Без сомнение, најголема привлечност за Nokia 9 PureView е системот за фотоапарати.

Петте задни камери се сензори од 12 MP, од кои две се RGB (боја) и другите три цврсто заробени монохроматски (црни и бели) слики.

Ова е една од најмоќните поставки за фотоапарати за паметни телефони што сме виделе досега, и ако фотографирате во RAW и одвоите време да ги уредувате вашите слики, крајниот резултат е феноменален. Фотографијата JPEG често покажува резултати „meh“, но за секој што ја разгледува Nokia 9 од самиот почеток, шансите се чувствувате пријатно со малку уредување на фотографии.

Willе сакате чист софтвер

Друга работа што ни се допаѓа во врска со Nokia 9 е искуството на софтверот. Овој телефон се напојува со програмата Google Android One, што значи дека нема да најдете несакана кожа или фабричка кожа.

Нокиа 9 испорачува со Android 9 Pie надвор од кутијата, и кога Android Q ќе се појави, тој треба брзо да ги ажурира.

Друга придобивка на Android One е политиката за надградба, осигурувајќи дека Nokia 9 добива големи софтверски ажурирања и безбедносни закрпи за следните години.

Нокиа 9 се продава сега за 700 долари

Ако сте заинтересирани да земете Nokia 9, овој мобилен телефон е достапен за купување на сега Амазон, БиХи најдобра понуда.

Nokia 9 се продава само како отклучена слушалка во САД и функционира на мрежните AT&T и T-Mobile LTE. За жал, ако сте клиент на Спринт или Verizon, мора да разгледате нешто друго затоа што Nokia 9 нема да работи на обете страни.

Каде е најдобро место за купување на Nokia 9 PureView?

Препорачуваме да купите неколку додатоци

За оние од вас кои ризикуваат да купат Nokia 9, добра е идејата да одберете неколку додатоци за да ја придружувате.

Колку е убаво како Nokia 9, задниот дел од стаклото е лизгав што нема да издржи ако падне. Да се ​​биде безбеден, во ваш интерес е да покренете случај. Исто така, вие исто така сакате да добиете заштитник на екранот кога го правите тоа.

Можеме да добиеме провизија за набавки користејќи ја нашата врска. Учете повторно.