Nokia Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

Nokia Android 10

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметни телефони за Nokia 10 на Nokia: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на „Андроид 10“ на „Паметниот телефон на Nokia“

Nokia Android 10

ОКТОМВРИ 2019 Ажурирајте – ПОВЕЕ ДЕТАЛИ И ПОВЕЕ ПОСЕБНИ ИНФО

Купивте еден Nokia паметен телефон и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Дали едноставно се обидувате да разберете дали Nokia ќе ги ажурира своите паметни телефони на новиот оперативен систем Android 10?

Вие сте на вистинското место!

Датум на објавување паметен телефон Андроид 10

Подолу можете да го најдете ажурираниот список на сите Паметни телефони со бренд Nokia кои ќе бидат официјални ажурирања на Android 10 со релативно време на објавување на ажурирање:

 • Nokia 9 PureView – Q4 2019
 • Nokia 8.1 – Q4 2019
 • Nokia 7.1 – Q4 2019
 • Nokia 7 Plus – Q4 2019 до Q1 2020
 • Nokia 6.1 Plus – Q4 2019 до Q1 2020
 • Nokia 6.1 – Q4 2019 до Q1 2020
 • Nokia 4.2 – Q1 2020
 • Nokia 3.2 – Q1 2020
 • Нокиа 3.1 Плус – Q1 2020
 • Нокиа 2.2 – Q1 2020
 • Nokia 1 Plus – Q1 2020
 • Нокиа 5.1 Плус – Q1 2020
 • Нокиа 8 Сироко – Q1 2020
 • Nokia 2.1 – Q2 2020
 • Nokia 3.1 – Q2 2020
 • Nokia 5.1 – Q2 2020
 • Нокиа 1 – Q2 2020

Nokia го подели својот патоказ на 3 парчиња: Q4 2019, Q1 2020 и Q2 2020. Во најлош случај до летото следната година, сите паметни телефони на Nokia треба да имаат Android 10.

А паметните телефони не се на списокот?

Овие, за момент, паметните телефони на Nokia кои ќе добијат ажурирање на Android 10 во наредните месеци.

Не знаеме дали ќе бидат додадени повеќе, но во случај да ја ажурираме статијата.

Како и да е честитки до ХМД Глобал (Нокиа) не само за бројот на паметни телефони што ќе ги ажурира на Android 10 и за времето со кое ќе ги објави ажурирањата, туку и за јасност и брзина со која објави се

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!