Notch Battery: Апликацијата за означување на нивото на батеријата со анимација на сите …

Notch Battery: Апликацијата за означување на нивото на батеријата со анимација на сите ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве фантастична апликација која ви овозможува да го видите нивото на батеријата на нашиот паметен телефон со анимација на ниво на која било форма. Преземете го Notch Battery

Notch Battery: Апликацијата за означување на нивото на батеријата со анимација на сите типови Notch

Изрез на батерија е фантастична бесплатна апликација за Андроид тоа оди да се користи многу малку простор оставен од изрез со убаво анимација што укажува на ниво на полнење на бактериина нашиот паметен телефон што покажува a линија што укажува на наплата од 0 до 100%.

Како што постојат многу видови на решетки, еве ја апликацијата Изрез на батерија и, конечно компатибилен со сите видови на изрез и кои се големи, мали, солзи, V, тркалезни, овални и многу повеќе, и како што сте виделе, ги поддржува и јас изрез, класичен степен, што јас дупки на дисплејот како новиот Galaxy S10.

Апликацијата е развиена од а Виш член на XDA и е навистина компатибилен со сите нивоа познато е дека се прилагодува ефектот на нивото на полнење на батеријата со едно линија околу периметарот на изрез со боја што означува каде е батеријата.

Апликацијата е компатибилна со сите уреди ажурирани барем за Android Oreo и исто така не бара КОРИНА да работи совршено. Ние го испробавме на различни уреди и работи многу добро, со елегантен и влијателен дизајн кој го прикажува полнењето на батеријата на прв поглед и ако сакате нешто такво, Battery Notch е дефинитивно за вас.

Пробав и работи одлично, дури и ако некои падови и грешки се сè уште присутни и сигурно ќе бидат поправени во идните верзии.

Каде да ја преземете Notch Battery

Notch на батеријата е достапна бесплатно и можете да ја преземете директно од Google Play Store и можете да ја најдете со кликнување на следниот линк:

Преземете го Notch Battery APK

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!