Nubia Red Magic 3S доаѓа со 90Hz екран и 4D повратни информации за вибрации

Nubia Red Magic 3S hadir dengan layar 90Hz dan umpan balik Getaran 4D

Под-брендот ZTE Nubia, сега познат по правење игри со паметни телефони, закажа настан за лансирање во Кина на 5 септември, каде компанијата ќе лансира уште еден мобилен игри – Nubia Red Magic 3S.

Сега, само неколку дена пред официјалното претставување на мобилните телефони, компанијата дистрибуираше нов постер на „Веибо“, кој откри дека смартфоните ќе прикажат екрани со стапка на освежување од 90Hz и исто така ќе понудат повратни информации за 4Д вибрации за подобро искуство во игра.

Веднаш по лансирањето на окта-јадниот чипсет на Qualcomm Snapdragon 855 Plus, Нубија објави дека наскоро ќе лансира смартфон напојуван од истиот. Како такво, се очекува Red Magic 3S да дојде со SD855 + SoC за подобрени перформанси со овој нов гејмерски процесор.

Окта-јадрото Snapdragon 855 Plus го зголемува процесорот и нуди брзина на часовникот од 2,96GHz во споредба со 2,884 GHz на SD855. Понатаму, графичките перформанси исто така се зголемија за 15 проценти.

Овој уред исто така се очекува да спакува батерија со голем капацитет, веројатно задржувајќи го капацитетот на батеријата од 5000 mAh од Red Magic 3. Што се однесува до дизајнот, очекуваме компанијата да има систем за климатизација и со оглед дека телефонот е гранка на Red Magic 3, овој уред се очекува да го продолжи дизајнот на дисипација жешко.

Nubia Red Magic 3 го претставува првиот вентилатор за ладење во индустријата што не користи физички лежишта и е направен од нано материјал. Од компанијата велат дека вентилаторот работи на 14K RPM и троши многу мала моќност. Ова е исто така поддржано од бакарни цевки со течно ладење за одржување на температурата во внатрешноста на ладилникот.

За да дознаете повеќе за овој гејмерски паметен телефон, вклучувајќи го целиот комплет спецификации и цени и детали за достапноста, треба да почекаме компанијата официјално да го лансира уредот на 5 септември.

(Извор)

Следно: CMO Realm Xu Qi Chase ги откри клучните спецификации на претстојниот паметен телефон Realme Q