OnePlus 6T достапен од денес во Италија: Еве каде да го купите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новиот OnePlus 6T со 6.41-инчен AMOLED екран, процесор Snapdragon 845, 6 или 8 GB RAM меморија и складирање 128/256 GB пристигнува во Италија.

Дојде судбоносниот ден! Од денес, вторник 6 ноември, новиот OnePlus 6T е достапен за купување преку Интернет, во Италија и на глобално ниво, на веб-страницата OnePlus.com и на Amazon, почнувајќи од 559 €.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Како што можеби знаете, некои среќни корисници успеаја купете го OnePlus 6T на 31-ви октомври во поп-ап продавницата во Милано и веќе неколку дена го држат новиот „економски“ врв на опсегот, додека сите други кои не успеаја да учествуваат во иницијативата на компанијата, можат да го купат од денес Амазон или натаму официјална веб-страница на OnePlus.

Не заборавајте дека за прв пат паметен телефон OnePlus исто така ќе бидат достапни во продавниците на Mediaworld. На оваа адреса можете да ги најдете најблиските до вас.

Запомнете, пред да ве оставам линк за купување на OnePlus 6T, дека ова ново издание му дава на минатото варијантата со 64 GB внатрешна меморија, за која се сеќаваме дека не може да се проширува, ставајќи го основа од опсегот со конфигурацијата со 6 GB на RAM е 128 GB складирање за 559 евра.

Со 30 евра повеќе можете да однесете дома 8/128 GB, додека со 639 евра купувате најспособни од сите 8/256 GB, кои сепак на Amazon ќе бидат достапни од 11 ноември.

Кој планирате да купите?

OnePlus 6T: каде да го купите

Еве, за да заклучиме, директните врски до Амазон за купување на OnePlus 6T сега:

Во сите случаи ќе има Италија 24 месеци гаранција и паметните телефони не се бренд.

Некои информации за OnePlus 6T

Меѓу многуте иновативни карактеристики, OnePlus 6T претставува отклучување на екранот, најбрза технологија за откривање на отпечатоци во индустријата: им нуди на корисниците брзо, природно и интуитивно искуство за отклучување на уредот, корист од голем дисплеј со минимални рабови.

Отклучувањето на екранот поставува нови стандарди за паметни телефони: оваа технологија користи само 340 милисекунди за да го отклучите уредот и е поддржан од софистицирани алгоритми за самоучење.

Меѓу другите карактеристики, OnePlus 6T има и една богат и потопен екран, опремен со оптички дисплеј 6,41 ‘AMOLED со сооднос 19,5: 9 за подобри агли на гледање, на пример додека играте Fortnite или кога гледате Netflix.

На ова се додава и една нова батерија од 3.700mAh, што обезбедува 20% зголемување на просечното траење на батеријата во споредба со OnePlus 6.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!