OnePlus 6T IP68, Водоотпорен, отпорен на вода?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новиот паметен телефон OnePlus 6T е конечно официјален!

Во споредба со претходниот модел, во ова имаме неколку, но интересни вести:

 • малку подолг дисплеј со поголема резолуција (2.340 x 1.080)
 • Горила стакло 6 наместо 5
 • нагло намалено ниво (пад)
 • зголемена батерија (скоро 9 часа екран на вклучен)
 • обновен софтвер со интелигентни гестови и карактеристики
 • ноќен режим за фотографии (ќе пристигне и на OnePlus 6)
 • збогум на ЛЕР за известување
 • збогум на задниот сензор за отпечатоци
 • сензор за отпечатоци под предниот дисплеј
 • збогум на 3,5 милиметарскиот аудио приклучок
 • малку поголема тежина и дебелина
 • малку потесен паметен телефон (држи подобро)
 • малку повисока цена
 • збогум на внатрешната меморија од 64 GB, таа започнува директно од 128 GB

Во заклучок, не многу новости, но дефинитивно овој OnePlus 6T, со оглед на тоа чини половина од горниот опсег, тоа е многу интересно за многу корисници кои сакаат да менуваат телефони без да ги трошат сите свои плати, додека сè уште имаат врвен хардвер во секој поглед.

Го кажавме тоа, ќе одговориме на едно од најчесто поставуваните прашања подолу OnePlus 6T:

 • дали е водоотпорен?
 • дали е отпорен на вода?
 • дали е IP68 или IP67 овластен?

Без да губиме време, ајде да одиме директно на поентата.

Дали OnePlus 6T водоотпорен и IP68 е овластен?

Како и сите други паметни телефони на компанијата, за жал, дури и OnePlus 6T НЕ се спротивставува на вода или во секој случај НЕ IP68 сертифициран.

Или подобро, според компанијата OnePlus 6T не претрпува штета ако падне во вода или се навлажни.

Секако, не можете да го однесете OnePlus 6T на базен или море cна тебе, но ако случајно паднеш во мијалник, во локва или во тоалет, паметниот телефон не треба да се уништува.

Ова очигледно според компанијата, што како и секогаш Нема NO IP67 или IP68 OnePlus 6T сертификација за заштеда на трошоците.

Во основа, според компанијата OnePlus 6T може да дојде во контакт со вода без да претрпи штета, но нема ни трага од сертификати.

Ова значи дека ако случајно паметниот телефон се влажни и престане да работи, гаранцијата НЕ ќе ви ја пренесе ќе треба да платите за поправки на ваш трошок.

I’mал ми е, но за разлика од другите слични врски, OnePlus 6T не е водоотпорен, не се спротивставува на вода и не е IP68 или IP67, барем не официјално.

Ако се чувствувате како тоа, можете да ги направите сите тестови што сакате да разберете колку паметниот телефон може да одолее на водата, но јас силно советувам против тоа.

Се надевам дека одговорив на вашите прашања.

Пред да заклучите, некои други iosубопитства за уредот.

Цена на Amazon OnePlus 6T

Ова се цените на паметните телефони во Италија:

 • Полноќно црно со 8 GB RAM меморија и 128/256 GB ROM a 589 € е 639 €
 • Огледало црно со 6/8 GB RAM меморија и 128 GB меморија a 559 € е 589 €

Повисоко од минатото, но сепак многу пониско од конкуренцијата.

Може да го купите и натаму Амазон до загарантирана минимална цена, достапна од 6-ти ноември:

Во сите случаи ќе има Италија 24 месеци гаранција и паметните телефони не се бренд.

OnePlus 6T објавен во Италија

Паметниот телефон ќе пристигне во Италија од 6 ноември, како што се очекуваше. Willе биде достапен и преку Интернет и во физички продавници на Mediaworld (за прв пат).

Некои информации за OnePlus 6T

OnePlus 6T е новиот предводник од кинеската компанија, со Qualcomm Snapdragon 845, 6,41 ″ FHD + AMOLED дисплеј со Gorilla Glass 6 и изрез, отпечатоци од прсти и двојна камера од 16MP + 20MP. Италијанско издание на 6 ноември со почеток од 559 €.

Помалку од шест месеци по лансирањето на OnePlus 6, кинеската компанија се врати со новиот OnePlus 6T. Вториот модел има повеќе RAM и ROM од својот претходник, но тој се забележува главно за дизајн затоа што го поседува помал степен и поголем, малку повеќе издолжен дисплеј. Покрај тоа, OnePlus 6T има и сензор за отпечатоци од прсти под дисплејот, безбеден како традиционален сензор и способен за отклучување на паметниот телефон за околу една третина од секундата.

Осврнувајќи се на главните технички карактеристики, треба да се забележи дека OnePlus 6T има 6,41 AMOLED дисплеј инчи Full HD + (2340 x 1080 пиксели) 19,5: 9 д Корнинг горила стакло 6, мал чекор напред од 6,3-инчниот AMOLED (2280 x 1080 пиксели) што се користи во OnePlus 6. Тој исто така поддржува осветленост до 600 гниди, густина на 402 PPI.

На одборот наоѓаме процесор Qualcomm Snapdragon 845, GPU Adreno 630, до 8 GB RAM и 256 GB меморија, батерија од 3700 mAh со брза полнење и дво-задна камера со главен сензор од 16MP + 20MP. OnePlus воведе и еден нова функција за да им помогне на корисниците да направат подобри фотографии во услови на слаба осветленост: Nightscape, кој користи комбинација на HDR, оптимизација на детали, стабилизација на повеќе рамки и намалување на бучавата за подобри снимки дури и во текот на ноќта.

Потоа, тука е функцијата Студиско осветлување, HDR, режимот на портрет, супер бавно движење од 1080p и 240fps или од 720p и 480fps, поддршка за леќи на Google.

Предната камера наместо тоа, има резолуција од 20 MP.

OnePlus 6T ќе се продава со Android 9.0 Pie и најновата верзија на корисничкиот интерфејс на Oxygen OS. Што недостасува? Аудио приклучок и поддршка за microSD картички.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!