OnePlus 7: Исто така Pro верзија и официјален датум за презентација [Foto Reali]

OnePlus 7: Исто така Pro верзија и официјален датум за презентација [Foto Reali]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus 7 е прикажан на некои фотографии, како и со повеќе детали за презентацијата и верзиите што ќе бидат достапни. Еве ги сите ажурирани детали со двете достапни верзии и датумот на официјалното објавување

OnePlus 7: Исто така Pro верзија и официјален датум за презентација [Foto Reali]

Лансирањето на OnePlus 7 е OnePlus 7 Pro е многу блиска и иако не е официјална, на 14.05 2019 година, би можел да биде вистинскиот датум да се види новиот свет од кинеската куќа објавена на светот, која за прв пат оди на два, со верзија 7 и исто така 7 про кои ќе имаат уникатни карактеристики.

Двата нови уреди ќе имаат страшни технички карактеристики, со таа разлика што Про верзијата ќе има 5G конекција и а малку поголем дисплеј да се овозможи интеграција на еден повеќе обемна батерија за правилно напојување на новиот чип 5G.

Високо очекуваниот OnePlus 7 ќе има многу висок сооднос на екранот благодарение на Pop-up selfie камера од 16 MP кои затоа ќе бидат интегрирани во телото, додека оптиката заден ќе биде три и ќе се монтираат вертикално на задниот дел од телефонот.

На ниво на хардвер наоѓаме а дисплеј 6,5-инчен AMOLED (6,67 инчи за верзијата Pro), придвижуван од мобилната платформа Snapdragon 855, 8 или 12 GB од RAM меморија и 128 или 256 GB од внатрешна меморија не може да се прошири.

На 3 задни камери ќе има сензори од 48 мегапиксели, 20 мегапикселна камера и 5 мегапикселна камера со 10х оптички зум без губење на Oppo дури и ако за последните карактеристики немаме потврди.

Меѓу другите карактеристики што ги наоѓаме Безжично полнење, приказ со FullHD + резолуција, врата USB Type-C, нема да има џек 3,5 мм е батерија од 4000mAh што може да стане од 4.300mAh во верзијата Pro.

Конечно, тоа ќе го поддржи 5G но само во верзијата Pro и ќе биде достапна во три убави бои, две црни / жолти и црни / виолетови градиенти и една сина.

Достапност и цена OnePlus 7

Презентацијата на OnePlus 7 се очекува да се одржи на 14.05.2019 година, со пратки веднаш до крајот на мај или почетокот на јуни до а цена тоа шутнување би можело да биде 569 евра за основната верзија, овој пат без зголемување на цената во однос на претходната верзија.

Потоа преминете кон верзијата Про, ова треба да биде достапно од крајот на јуни по цена од 649 евра, повеќе или помалку во согласност со Mi Mix 3 5G од кој ќе биде директен конкурент и што ќе донесе поврзаност на следната генерација по човечка цена.

Накратко, уште еден врв од опсегот што прави два да не ги разочара очекувањата и ако требаше да ги задржи ветувањата, вклучена цена без зголемувања, сигурно ќе дадеше тешко време до врвот на опсегот на моментот што сепак чинеше многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!