OnePlus 7 vs Xiaomi Mi 9T Pro »-

La Gran Duda: OnePlus 7 vs Xiaomi Mi 9T Pro

„Големиот сомнеж“ е назад, простор – тоа место лице в лице двата терминали се слични по карактеристики или цена и што резултира во сомнежи на корисникот при изборот За едното или другото.

Денес повторно се соочуваме со два гиганти Xiaomi и OnePlus.

Во еден агол имаме OnePlus 7 или „ѓнезамислив убиец„И другите во Мојот 9Т Про или “главен убиец 2.0“Копче.

Средба со OnePlus 7

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 855.
 • 6 или 8 GB RAM меморија, придружени со складирање од 128 GB или 256 GB.
 • 6,41 FHD + екран од тип AMOLED со изрез.
 • 48MP + 5MP со задна камера блиц Двоен тон, предна камера 16 MP.
 • OxygenOS е базиран на Android Pie.
 • Батерија од 3.700 mAh со брзо полнење што е сертифицирано од OnePlus.

Запознајте се со Xiaomi Mi 9T Pro

OnePlus 7 vs Xiaomi Mi 9T Pro »- 1

 • Процесор Qualcomm Snapdragon 855.
 • 6 GB RAM меморија, придружена со 64 GB или 128 GB меморија.
 • 6,39 F FHD + екран од AMOLED тип.
 • 48MP + 13 + 5MP со задна камера блиц Двоен тон, pop-up-предна камера 20 MP.
 • MIUI 10 базиран на Android Pie.
 • Батеријата од 4000 mAh со брзо полнење е сертифицирана од Qualcomm.

Големото прашање е

Поддржува OnePlus 7

Можеме да кажеме дека OnePlus 7 има завист од Mi 9T Pro и твое е софтвер.

Рековме сè додека не се уморивме дека е Осигенос Ова е одличен слој за прилагодување Каде го виде тоа?

Ова е заради неговата флуидност и стабилност, МИУИ 10 сè уште има некои недостатоци и Не е целосно полиран.

Брзото полнење на OnePlus е едно од најдобрите на пазарот и иако Xiaomi вклучува брзо полнење што е заверено од Qualcomm, ова е тоа не доволно брзо ако го споредиме со неговите конкуренти.

Поддржува Mi 9T Pro

Дизајн на Mi 9T Pro со фотоапаратот се појавуваат Се чини впечатливо, но исто така е точно дека OnePlus 7 Pro го има овој механизам.

Дали е тоа премија што е вклучена од OnePlus за моделот Pro Тоа не може да се оправда.

Овој модел Xiaomi (кој наскоро ќе се продава во Европа) исто така го има џек 3.5, подобра батерија од One Plus 7 и трокреветна камера.

Заклучокот

OnePlus 7 vs Xiaomi Mi 9T Pro »- 2

Што можеме да кажеме за овие два титани под-500 евра?

Океј што тие се многу добар терминал, дека еден од нив нема да ве остави со лош вкус и дека тие купуваат безбедни.

Но, што е најважно, изберете еден или друг Тоа зависи од тоа што сакате.

Иако можеме да дефинираме два вида на корисници и да ги решиме големите сомнежи на следниов начин.

Домашните корисници бараат моќ: OnePlus 7

Несомнено е дека кралот за брзина е OnePlus 7, барем што се однесува до терминалот за Android.

Mi 9T Pro (Redmi K20 Pro) може да го има истиот процесор, но го прави истото софтвер Овде игра важна улога.

И не се залажувајте од двојната камера на OnePlus, ова ги исполнува и е многу за домашните корисници.

И се разбира игра, Вие нема да доживеете проблеми со кој било терминал.

Корисници кои бараат добри мултимедијални и уреди за поврзување: Mi 9T Pro

Xiaomi обично нуди добар пакет на функции со пониска цена од OnePlus и со право Мојот 9T Pro е поевтин од OnePlus 7.

Првичната цена е 439 евра, додека во Шпанија добиваме OnePlus 7 со цена од околу 570 евра.

Насловот, Mi 9T Pro има одличен дел за мултимедија и поврзување, поцелосен во последниот дел од OnePlus.

Следете бонус: Лице в лице

„Track Bonus“ никогаш не боли, тука можете да ги видите главните разлики помеѓу едното и другото.

Во големина тие се скоро врзани, оддалечени само неколку милиметри, тежиме 191 грама Xiaomi и 182 грама OnePlus.

И двете резолуции на екранот исто е иако едниот претпочита да го користи терминот „Оптички AMOLED“, а другиот „SuperAMOLED“, како што споменавме порано, тие имаат скоро иста големина на екранот (6,39 “наспроти 6.41”).

И двете конструкции се изводливи за производи со висок квалитет, и двете се користат метален материјал за рабовите и страни, зад, кристал

Тој џек 3,5 мм е реалност на Mi 9T Pro, одлична за Xiaomi да се покаже дека е можно да се одржи џек во 2019 година.

Покрај тоа, Xiaomi задржува FM радио, друга карактеристика Има тенденција да исчезне.

Цената што ја споменавме беше, Mi 9T Pro sи ќе бидат пласирани околу 439 евра и официјално беше постигнат OnePlus 7 за 559 евра.

Победникот на „Големото сомневање“ е …

Големото прашање: Победник

Големото прашање: Победник

OnePlus 7, за тоа софтвербруто тежина и моќност.

Тоа не значи дека Mi 9T Pro не биди вонредна, беше многу близу до него, ако само МИУИ не беше присутен Бубачка.

Наскоро новата рата „Голем сомнеж“, благодарам што стигнавте до крајот на овој напис.

Повеќе за OnePlus 7 на -.

¿Te ha parecido interesante esta noticia? Puedes dejarnos un comentario con tu opinión, te lo agradeceremos.