Oneplus 7T и 7T Pro, ова е она што можете да очекувате од новиот предлог

Oneplus 7T dan 7T Pro, inilah yang dapat Anda harapkan dari proposal baru

Новите OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro

OnePlus што ја лансираше Т верзијата на својот предводник телефон не е нов. Покрај тоа, тоа беше направено неколку месеци по официјалното претставување, бидејќи филозофијата беше дека ако тие би можеле да го подобрат производот за да го направат поконкурентен на пазарот, тие ќе го сторат тоа.

Затоа, иако можеби изгледа премногу рано овој пат, има Новите OnePlus 7T и 7T Pro Тоа е нешто што можеме да очекуваме да се случи во секое време. Големото прашање е да откриете што ќе променат за да се оправда новото издание. Според протекувањето објавено од повеќе медиуми и профили на Интернет, техничките листови на двата модели се како што следи.

OnePlus 7 Pro има скриена позадина: објаснивме како да ја отклучите

Можеби ве интересира …

OnePlus 7 Pro има скриена позадина: објаснивме како да ја отклучите

Спецификации OnePlus 7T:

 • Snapdragon 855+ процесор
 • 8 GB RAM меморија
 • Меморија за чување 256 GB
 • 6.55 “AMOLED со резолуција FHD + и освежување од 90 Hz
 • Интегриран читач на отпечатоци
 • Предна камера од 16 MP
 • Три задни фотоапарати со агол од 48 MP, широк агол од 16 MP и телефонски леќи од 12 MP
 • Батерија од 3.800 mAh и брзо полнење Warp Charge 30T
 • Android 10 и OxygenOS

Спецификации на OnePlus 7T Pro:

 • Snapdragon 855+ процесор
 • 8 GB и 12 GB RAM меморија
 • Меморија за чување 256 GB
 • 6,67 “Почнува со QHD + резолуција и освежи 90 Hz
 • Интегриран читач на отпечатоци
 • Предна камера од 16 MP
 • Три задни фотоапарати со агол од 48 MP, широк агол од 16 MP и телефонски леќи со 8 MP со 3X зум
 • Батерија од 4085 mAh и брзо полнење Warp Charge 30T
 • Android 10 и OxygenOS

Како што можеш да видиш, Најновиот процесор на Qualcomm е врв на оваа T верзија. Иако се очекуваат некои мали естетски промени. Тие не се нешто иновативно, но малку повеќе во лицето на, можеби, малку повеќе оправдана за новата верзија.

Највпечатливо ќе биде направено во „нормалниот“ модел. Тој OnePlus 7T ќе интегрира три задни фотоапарати во кружен дизајн и хоризонтален распоред, не вертикален во моментот. OnePlus 7T Pro ќе ја одржи истата шема и исто така и предната камера за перископ.

Гласина на OnePlus 7T

Сега сето ова треба да се потврди, дека OnePlus официјално го објави. Во меѓувреме, како што можете да видите промените се интересни, но ништо иновативно. Затоа, ако штотуку сте купиле еден од последните OnePlus 7, можете да се опуштите. И, ако сте планирале да го сторите тоа, сепак е подобро да почекате, ако само да видите како тоа може да влијае на тековната цена и ако можете да заштедите пари.

Новите одлики на телевизијата OnePlus се филтрираат и потврдуваат дека се приближува

Можеби ве интересира …

Новите одлики на телевизијата OnePlus се филтрираат и потврдуваат дека се приближува

Освен ако не постои конечно изненадување, ова е модел со цел останете конкурентни на ниво на броеви на забрзаниот пазар на смартфони. И којзнае, тие сепак се „комплемент“ во пресрет на најавите за Смарт ТВ што ги очекуваат.