OnePlus 7T се филтрира со дисплеј од 2k 90 Hz

OnePlus 7T difilter dengan tampilan 2k 90 Hz 1

Ние знаеме дека OnePlus ќе ги лансира Oneplus 7T и 7T Pro следниот месец, Денес знаеме неколку детали за OnePlus 7T со дисплеј од 2k 90 Hz.

Екран на OnePlus 7T: 6.5K ″ ОптикаМОЛЕД 2K и стапка на освежување на 90 Hz

OnePlus 7T гледано од напред

Во оваа нова генерација ќе видиме скок на резолуцијата на екранот затоа што ќе дипломираме на панелот Full HD + до 2K со стапка на освежување од 90 Hz.

Покрај тоа, овој OnePlus ќе се прикаже изрез долу и ова ќе биде помало отколку во претходната генерација.

Други спецификации

Подолу, гледаме комплетен список на карактеристики на овој терминал:

  • Процесор Qualcomm Snapdragon 855+
  • 8 GB RAM меморија со складирање од 128 GB / 256 GB.
  • Батерија од 3.800 mAh со брзо полнење овластен OnePlus.
  • Задната камера тројно е од 48MP + 16MP + 12 MP што ќе овозможи да се снима во бавно движење на 960 FPS, покрај видео со широк агол и функција наречена «nightscape».
  • Предна камера 16 MP.

Складирањето на OnePlus е бесплатно за една година

Покрај тоа, компанијата OnePlus ќе додаде една година складирање во облакот бесплатно.

Оваа функција ќе ни овозможи да ги зачуваме нашите системи и датотеки, т.е. апликација и документи, видеа. слика, итн.

OnePlus 7T што додава подобрување во важни аспекти

Процесор, екран и камера, тоа е главното подобрување од новиот OnePlus.

Засега не се познати информации од она што ќе содржи Pro верзијата.

Вистината е дека порано од подоцна ќе знаеме преку некои филтрирани детали од мрежен убиец во најмоќната верзија.

Оваа информација не е официјална и затоа мора да се земе како да е зрно сол.

Сепак, OnePlus 7T има некои многу интересни карактеристики во зависност од пазарните трошоци Тие можат да нè натераат да се соочиме со еден од терминалите со најдобра вредност за пари оваа година.

Извор

Запознајте ги најновите новости од светот на технологијата, приклучете се на Club Tech на Твитер Фејсбук Телеграма