OnePlus 7T со Android 10 се појавува на Geekbench

HD Tecnología

Се очекува OnePlus наскоро да лансира смартфони 7T ​​и 7T Pro. Недостатокот на официјални вести предизвикува многу неизвесности, сепак, повик ќе се појави на Geekbench.

Уред со број на модел HD1990, за кој се шпекулира дека е One Plus 7T, постигна еднокрепен резултат од 3.983, што е доста импресивно со оглед дека ќе претставува зголемување од 15% од OnePlus 7. Сепак, мулти-јадрото постигнува резултат од 10.943, што е практично ист како телефонот споменат погоре.

OnePlus 7T со Android 10 се појавува во Geekbench 1

Кинески информатор, со добро стекнат кредибилитет, рече дека уредот е OnePlus 7T, но во својата кинеска варијанта со водороден оперативен систем (т.е. без услуги на Google). Телефонот ќе има чипсет Snapdragon 855 Plus со 8 GB RAM меморија. Исто така, покажува дека ќе дојде со Android 10 иако ова не изненадува со оглед дека OnePlus 6T исто така доаѓа со најновата верзија на оперативниот систем Google.

Други гласини вклучуваат екран од 90 Hz со резолуција од 2K и OLED панел со читач за отпечатоци од прст под него. Очекуваме и верзијата Мекларен, заради сојузот помеѓу производителот на мобилни телефони и британската компанија за автомобили, иако оваа варијанта ќе достигне само до OnePlus 7T Pro.

Што мислите за овој можен телефон?

Извор: ГСМ Арена