OnePlus 7T Pro е предвидено да го официјализира своето деби на 26 септември

OnePlus 7T Pro ditetapkan untuk melakukan debut resmi pada 26 September

OnePlus 7T Pro е предвидено да го официјализира своето деби на 26 септември

Ова е OnePlus 7T Pro, можеби

8/20/19: ONEPLUS 7T УЈП ќе биде пуштен во продажба на крајот на септември, пред да започне во продажба следниот месец, според твитерџијата „Макс Ј“ на Твитер.

Макс, најпознат по неговиот протек на Samsung, тврди дека наследниците на OnePlus 7 и 7 Pro ќе го направат своето деби на настан во Индија на 26 септември – истиот датум како OnePlus се очекува да го покаже она што се нарекува OnePlus TV.

Нема да има пријавени истовремени настани што се случуваат во САД и Европа; Макс тврди дека „OnePlus“ нема да го лансира уредот надвор од Индија се додека две недели подоцна на 10 октомври.

Тоа е само пет дена пред OnePlus 7T да излезе на продажба во Индија, според протекувањето. Сè уште е нејасно кога ќе ја видиме слушалката во Blighty.

8/12/19: Следното семе на OnePlus се чини дека дебитира повеќе од два месеци.

Тоа е, ако мора да им се верува на тајните информации на Max J, познати по истекувањето на Samsung; тој твитна дека следниот предводник на „OnePlus“ – поставен како „OnePlus 7T Pro“ – ќе биде објавен на 15 октомври.

Додека разговорите за датумот на објавување во октомври не е изненадувачки, со оглед на тоа што OnePlus 6T минатата година пристигна во истиот месец, тоа беше малку порано отколку што очекувавме. Минатогодишниот брод „Т“ беше објавен на 29 октомври, пред да биде пуштен на слобода на 6 ноември.

Твитот на Макс Ј не обезбеди многу друго во врска со т.н. OnePlus 7T Pro, но претходните гласини покажаа ажурирање кое главно беше насочено кон подобрување под капакот; очекувајте процесорот Snapdragon 855 и додавање на безжично полнење.

8/5/19: Сликите од она што се чини дека е следната слушалка на „OnePlus“ се појавија на интернет за прв пат.

Заклучен во OnePlus 7T Pro за кој се вели дека се појави на SlashLeaks и Weibo, сите потврдија дека кинеските компании планираат да издадат дополнителни ажурирања за сериите OnePlus 7 подоцна оваа година; најверојатно во октомври, ако претходното издание беше нешто што помина.

Сликите, исто така, потврдуваат дека 7T Pro ќе се гледа, идентично, многу идентичен со неговиот претходник. Иако е сомнително прикажан во случајот што опфаќа многу мобилни телефони, тој јасно го спортува истиот дизајн без зглобови како и оригиналниот 7T, без сомнение благодарение на моторизираната камера за авто-пукање.

Единствената вистинска разлика помеѓу наводните OnePlus 7T Pro и OnePlus 7 Pro е поголема решетка за звучници на врвот на уредот без изрез.

Како и да е, дополнителното издание на „Т“ на OnePlus ретко воведува големи промени во дизајнот и наместо тоа, се фокусира на подобрување под капакот. Подобрувањата би можеле да вклучуваат додавање на Snapdragon 855 процесорот што одговара на Qualcomm, на пример, и можеби додавање на безжично полнење.

На друго место, ако има нешто како неговиот претходник, најверојатно 7T Pro ќе биде испорачан со Android 9 Pie, 128 GB / 256GB внатрешно складирање, три поставки на фотоапаратот на задниот дел, скенер за отпечатоци од прсти под екранот и батерија од 4.000 mAh.

Нема збор за датумот на објавување или детали за цената, но може да се види врз основа на претходното издание на компанијата, најверојатно ќе биде поскапо од OnePlus 7 Pro; очекувајте уредот – ако навистина постои – да заработи околу 700 фунти овде кај Blighty. μ