OnePlus 7T Pro прави друга слика на површината со различна камера

OnePlus 7T Pro Official Render

Ова е уште едно рендерирање на претстојниот OnePlus 7T Pro. Ви благодариме повторно на ОнЛикс (Стив Хемерстофер) и iGeeksBlog за споделување на понудените слики. Овој паметен телефон го открил извршниот директор на „OnePlus“, самиот Лау Мапа, Твитер, така што имаме доволно добри идеи за нови бродови. На фотографијата подолу е прикажано OnePlus 7T Pro во Хазе Блу со три задни стрелачи во вертикална положба и самостојна поп-ап-камера. Нема сомнение дека ова може да изгледа новиот модел освен модулот за камера затоа што ОЕМ веќе покажува тркалезна.

Тоа OnePlus 7T Pro ќе биде лансиран на 26 септември со можно објавување на пазарот на 15 октомври. Варијанта Т протече само пред помалку од еден месец, но објавени се неколку гласини и протекување. Се сеќаваме на модулот на кружна камера. Збир на обезбедени слики и видеа од 360 степени од двата телефони, OnePlus 7T и OnePlus 7T Pro, се појавуваат на Интернет.

Повеќе спецификации и детали за лансирање беа откриени, а потоа детални. Слушнавме и дека OnePlus 7T Pro нема да биде објавен во САД. Вчерашната одлика беше матно замрзнато стакло.

OnePlus ќе понуди скокачка камера уште еднаш, со што ќе се овозможи приказ од крај до крај. Тоа беше 6,65 инчен флуиден AMOLED дисплеј кој тешко беше рамка. Задниот дел ќе стане стакло.

Во одделот за фотоапарати, ќе има систем на трокреветни задни фотоапарати, кој се состои од главна камера од 48MP, телефото леќи 8MP и ултра широк стрелец од 16 MP. Предна камера од 16 MP ќе има EIS. Очекувајте режим Nightscape, макро режим за поблиско снимање и снимање Супер спор-мо на 960FPS 720p.

OnePlus 7T Pro прави друга површина на фотографии со различна камера 1

Други спецификации и карактеристики на OnePlus 7T Pro вклучуваат следново: резолуција од 3100 × 1440 пиксели, 516 PPI, сензор за отпечатоци од екранот, 90Hz екран, HDR10 + поддршка, Qualcomm Snapdragon 855+ (7nm) процесор, Adreno 640 GPU, и 256 GB складирање на одборот. Овој телефон се напојува со 8 GB RAM меморија и батерија од 4085mAh со брзо полнење на WARP 30T. Runе работи на Android 10 со врвот на OxygenOS.