OnePlus 8 и 8 Pro достапен на Amazon од 719 евра

OnePlus 8 и 8 Pro достапен на Amazon

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новите паметни телефони OnePlus 8 и 8 Pro веќе се достапни на Amazon, почнувајќи од 719 евра. Купете OnePlus 8 и 8 Pro на Amazon, пратки од 21 април

OnePlus 8 и 8 Pro на Amazon

Целиот опсег на нови паметни телефони е претставен неколку часа OnePlus 8 тоа е официјално достапен на Амазон во рекордно време.

Очигледно уредите во моментов не може да се испрати, но ова е прва шанса за пред нарачка и гарантирано доставување на производи за денот на објавување, утврдени за 21 април во моментот.

Исто така, да не го заборавиме тоа резервацијата е на минимална загарантирана цена: значи дека ако го нарачате и цената падне, сепак ќе ја добиете по најниска цена за време на пратката.

Како што можете да видите од следниве врски, во моментов на добро познатата е-трговија сите верзии се достапни во разни бои и намалувања на меморијата.

Конечно, запомнете го тоа претходната нарачка на Амазон не е обврзувачка сè до вистинската пратка и затоа можете да го откажете без посебни проблеми во случај на втор мислите.

Рече ова, еве ги врските за нарачка на новите паметни телефони СЕГА OnePlus на Amazon.

OnePlus 8

OnePlus 8 Pro

Споредба и разлики помеѓу OnePlus 8 и 8 Pro

Меѓу главните новини, се сеќаваме на тоа на OnePlus 8 Pro оваа година наоѓаме дисплеј 120 Hz АМОЛЕД, додека на 8 имаме 90 Hz; 8 Про е исто така IP68 сертифициран и има дополнителна камера на помалиот модел, 3X телефон. Главниот сензор за камера е 48 MP MP Sony IMX689.

Еве видео кое ќе ви помогне да разберете кој модел да купите помеѓу OnePlus 8 и 8 Pro.

Лист со податоци OnePlus 8 и 8 Pro во споредба

За да ви помогнеме уште повеќе, еве една споредба помеѓу листот со податоци и карактеристиките на двата смартфони. На овој начин ќе ги имате сите разлики и сличности помеѓу двата смартфони, црно на бело и можете да направите свои сопствени проценки на кој уред да купите.

Разликите, како што можете да видите, се однесуваат на:

  • задна камера
  • дисплеј
  • водоотпорно и безжично полнење
  • тежина и големина
ОС (при стартување)

Андроид 10 со оперативен систем за кислород

Процесор

Qualcomm Snapdragon 865 на 7-nm
1 x Kryo 585 @ 2,84 GHz
3 x Kryo 585 @ 2,42 GHz
4 x Kryo 585 @ 1,8 GHz

Qualcomm Snapdragon 865 на 7-nm
1 x Kryo 585 @ 2,84 GHz
3 x Kryo 585 @ 2,42 GHz
4 x Kryo 585 @ 1,8 GHz

мемоари

8 или 12 GB RAM меморија
128 или 256 GB UFS 3.0 / NO микроSD

8 или 12 GB RAM меморија
128 или 256 GB UFS 3.0 / NO микроSD

Екран

6,55 ″ Течност АМОЛЕД (20: 9)
2400 × 1080 px (402 PPI)
HDR 10+ – 90Hz

6,78 ″ Течност АМОЛЕД (19,8: 9)
3168 × 1440 px (513 PPI)
HDR 10+ – 120Hz

Камери

Назад:
Нормално: 48 MP f / 1,75 OIS EIS
Ултра широк: 16 MP f / 2.2
Макро: 2 MP f / 2.4

Ултра HD видео @ 60 fps

Напред:
Нормално: 16 MP f / 2.0

Назад:
Нормално: 48 MP f / 1.78 OIS EIS
Ултра широк: 48 MP f / 2.2
Хибридна 3x крпа: 8 MP f / 2.44 OIS
Филтер во боја: 5 MP f / 2.4

Ултра HD видео @ 60 fps

Напред:
Нормално: 16 MP f / 2.0

Екстра

Wi-Fi 6 2,4-5GHz
Bluetooth 5.1
NFC
Сензор за отпечатоци под стакло

Wi-Fi 6 2,4-5GHz
Bluetooth 5.1
NFC
Сензор за отпечатоци под стакло

Пристаништа

USB Type-C
НЕ 3,5 милиметарски аудио приклучок

USB Type-C
НЕ 3,5 милиметарски аудио приклучок

Батерија

4300 mAh
Брзо полнење 30W

4510 mAh
Брзо полнење 30W
30W безжично полнење
Обратно полнење безжично

димензии

160,2 x 72,9 x 8 мм

165,3 x 74,35 x 8,5 мм

Тежина

180 грама

199 грама

Кои ќе ги купите меѓу многуте паметни телефони што ги објави Самсунг? Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!