OnePlus Android 10: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога

OnePlus 7 Pro Front

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Паметен телефон Android 10 OnePlus: кои паметни телефони ќе се ажурираат и кога ќе се објави ажурирањето. Ажурирање на паметен телефон OnePlus Андроид 10

OnePlus Android 10

Купивте еден Паметен телефон OnePlus и вие сте iousубопитни да знаете кога ќе добиете надградба на Android 10? Едноставно се обидувате да разберете кога OnePlus ќе ги ажурира своите паметни телефони на новиот Оперативен систем Андроид 10?

Вие сте на вистинското место!

Датум на објавување паметен телефон Android 10 OnePlus

Како што беше лесно да се замисли, многу паметни телефони OnePlus ќе го добијат ажурирањето на Android 10, по целата компанија е позната по поддршката брзо и долго време нивните телефони, објавувајќи ажурирања во рекордно време, понекогаш неколку дена откако Google ги објави своите Pixels.

Сакајќи да бидеме поконкретни, еве ги Паметните телефони OnePlus кои ќе се ажурираат на Android 10 а особено кога:

Немаме никакви информации, сепак, на претходните модели, кои веројатно нема да бидат официјално ажурирани. Се надеваме дека сопствен фирмвер сè уште ќе пристигне за да се инсталира со рака.

Еве ја табелата со резиме:

OnePlus Android 10

Вести за Android 10 OnePlus

Очигледно, со ова ажурирање, ќе можеме да ги допреме сите новости на Android 10, меѓу кои се сеќавам:

  • нов дизајн за UI
  • нови дозволи само за кога користите апликација
  • нови поставки (вклучувајќи поддршка за нови икони за круг)
  • нови гестови
  • воведување на простор за игри и обновениот екран на амбиент
  • нови правила за блокирање за СМС

Значи, среќен со времето на објавување на OnePlus за Android 10? Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!