OPPO исто така слета на Водафон: каде да се купи OPPO A9 2020 по поевтина цена?

OPPO juga mendarat di Vodafone: di mana membeli OPPO A9 2020 dengan harga yang lebih murah?

Оператори за мобилни телефони, кои традиционално ги субвенционираат мобилните телефони или ги нудат плаќање на рати, тие одбија да сместат нови производители на телефони во нивниот каталог, но заради охрабрување на новите брендови што се појавија, операторите конечно го прифатија Xiaomi и по нив, други како што се Honor и ОППО.

Од OPPO, кое е позиционирано меѓу петте производители кои продаваат најмногу мобилни телефони ширум светот, Movistar беше првиот оператор што го вклучи производителот во својата понуда, потоа дојде во портокал, Јоиго, а сега, за Водафон, конкретно со OPPO A9 2020.

За тоа седеше над сè друго Батерија од 5000 mAh Со брзо полнење од 10W, OPPO A9 2020 е Android 9.0 со екран 6,5 инчи HD + резолуција (270 dpi), осум-јадрен процесор Snapdragon 665, 4 GB RAM, 128 GB внатрешно складирање Проширен, заден сензор за отпечатоци, стерео звучници, 4G до 300 Mbps, Четири мегапикселна четири-главна камера (f / 1,8) + 8MP + 2MP ултра широк агол за сензор за длабочина од 2 2 MP, и предна камера од 16 мегапиксели (f / 2.0).

OPPO A9 2020 е достапен на Водафон за месечна претплата од 24 месеци 9 евра и без исплата до еден со неограничени податоци привремено со мини и Екстра стапки, чини 12 евра месечно и првично плаќање од 39 евра.

Потоа ве оставаме со сите детали Вие навистина ќе платите земајќи го предвид ДДВ и во првична исплата и во месечна исплата вклучително и плаќање по терминални рати и тарифи, што мора да се одржи за првите 18 месеци.

Цена на Oppo A9 2020 со рок на плаќање и цени на Водафон

Цена за OPPO A9 2020 со Movistar, Vodafone и Orange

Покрај Водафон, OPPO A9 2020 е достапен и на Orange и Movistar, со цена на рати, кои се споредуваат под истите услови, како што следува:

Споредба на цени на Oppo A9 2020 со цени на Водафон и портокал Мовистар

Споделување на OPPO исто така слета на Водафон: каде да се купи OPPO A9 2020 по поевтина цена?