OPPO Најдете X2, започнување на YouTube стриминг на 6 март

OPPO Find X2, peluncuran streaming YouTube 6 Maret

По пријавувањето е достапен преку Интернет наеднаш Виетнамски дуќан. OPPO Најдете X2 ќе се претстави и во Италија, со настанот натаму YouTube 6 март.

OPPO ја лансира Омилената серија OPPO Find X2 5G со конференција преку Интернет

OPPO, водечкиот светски бренд за паметни уреди го најави лансирањето на 5G серија Најди X2 серија. Долгоочекуваниот глобален старт (1) ќе се случи на Интернет-каналот на OPPO YouTube (https://youtu.be/yTSZeiaSLxU) на 6 март во 10:30 часот по средноевропско време. Истражувањето е својствено на ДНК на OPPO и затоа компанијата продолжува да иновира и тестира нови можности, да ги надминува границите, да им понуди апсолутно искуство на своите клиенти. Ова покажува како OPPO укажува на пребарувањето #SuperlativoAssoluto, создавајќи водечко искуство со паметни телефони со новата серија OPPO Find X2. Поаѓајќи од повратните информации на потрошувачите за сите производи, брендот инвестираше многу во истражување и развој за производство на новата серија OPPO Find X2, така што останува вистина на тековната потрага по најдобрите паметни телефони, особено во ерата 5G. Серијата OPPO Find X2 ги има најнапредните одлики за приказ развиени од OPPO до денес, со акцент на резолуција, стапка на освежување, боја и висок динамичен опсег што ќе им понуди на корисниците најјасен, најточен, најефикасен и наједноставен искуство на екранот.

Пронајдете X2 Pro ќе бидат опремени со прилагодени сензори за слики и најнапредната OPPO технологија за фотографирање, нудејќи им на корисниците висококвалитетно рендерирање и перформанси за фокусирање со високи перформанси. Покрај тоа, серијата Find X2 е опремена со супериорен чип 5G Qualcomm Snapdragon 865 кој ја поддржува мрежата со двојни модули SA / NSA, која е во можност да се оствари вонредно искуство од 5G.